8, 9 ve 10. nesil mikro işlemcilerin genel özellikleri farkları

literary16

Hectopat
Daha fazla  
"Aynı zamanda kullanımda bulunan 8, 9 ve 10. nesil mikroişlemcilerin.
Genel özelliklerini araştırarak, birbirlerine göre avantajlarını, dezavantajlarını ve bu.
Ürünlerin geleceğine yönelik düşüncelerinizi elde ettiğiniz bulgular doğrultusunda.
Yorumlayınız." Şeklinde bir ödev sorusu geldi. Fakat yorumlayamadım, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nanometreleri, rakip firma karşısındaki gücü ve rakibe karşı geliştirdikleri stratejiler, overclock yapılıp yapılmadığı, nesiller arası hız farkı, çekirdek sayıları vesaire vesaire. Bunlara göre araştırıp yorumlarsın.

Nanometreleri, rakip firma karşısındaki gücü ve rakibe karşı geliştirdikleri stratejiler, overclock yapılıp yapılmadığı, nesiller arası hız farkı, çekirdek sayıları vesaire vesaire. Bunlara göre araştırıp yorumlarsın.
yorumlayınız falan dediğinden anlayamıyorum.

Bir yerde gördüm bu olur mu?

Birbirlerine göre dez avantajları yok aslın da. Yani birin de sanallaştırma teknolojisi var iken diğerin de olmaması avantaj olarak değil benim için bir eklemedir.

10. Nesil işlemciler Thunderbolt teknolojisi ile geliyor
9. Nesil ve 8. Nesil için durum farklı.
Nesil’e göre performans karşılaştırmak çok anlamlı bir eylem değil ancak güncel olmak her zaman iyidir.
Bu konuda birde üretim teknolojileri var.

8. Nesil i7 işlemcim 12nm diyelim ve 4K video da 30 FPS veriyor ancak bunun için 100TDP kullanıyor. Ve sıcaklığı bir hayli yükseltiyor.

9. Nesil İ7 işlemcim ise 7nm diyelim 4K video da 30 FPS veriyor ancak bunun için 65TDP harcıyor. Ve sıcaklığı çok yükselmiyor.

Böyle düşünürseniz daha iyi sonuçlar bulursunuz. Nanometre küçüldükçe üretilen teknolojiler daha fazla alana oturuyor. Bu enerji ve kullanım açısından iyi bir şey.
Ben İ7 örneği verdim ama dediğim gibi nesil arası seri farkı da var.

Geri
Yukarı