8 bin TL'ye gitar önerisi

sumplament

Hectopat
Daha fazla  
İlk defa gitar alacağım ilk akustik alma taraftarıydım ama arkadaşımdaki elekto akustik gitarı görünce aşık oldum resmen yok böyle bir şey dedim kendi kendime. Şimdi size sorularım şunlar:
1- İlk defa gitar çalacak birisi elektro akustik gitarda zorlanır mı?
2- Hangi markaları önerirsiniz? [Tavsiye edeceğiniz gitar türüne göre (Elektro, klasik, akustik vs.)]
3- 2. el almayı tavsiye eder misiniz?
3- 2. tavsiye ediyorsanız almadan önce ne gibi hususlara dikkat etmemi tavsiye edersiniz? Gittiğim bir gitar mağazasında satıcı kişi internette satılan gitarlarda kişi kendisi tel değişimi vs. yapabileceği için orijinal parçalar olmayabilir alacağın gitarda demişti ondan soruyorum.

Ha ayrıca mat siyah ya da genel olarak siyah tercihimdir tabii ki "bu siyah değil ama efsane gitar bence rengini beğenirsin." dediğiniz gitar varsa yollayabilirsiniz :D

Bütçem: 8000 liraya kadar fakat genellikle 5-6 bin lira bandında atmanız daha iyi olur.

Nasıl?

Son düzenleme:
1- "Elektro akustik gitar" elektro gitar değildir. İsmdeki "elektro" sizi yanıtmasın. Elektro gitar ile alakası yoktur.
2- çorba gibi bir tavsiye talebi. Ne çalacağınıza kara verin önce.
3- Anlamıyorsanız hayır.
3- Anlamıyorsanız anlatmamızın hiç bir faydası olmaz. Mesela; "Truss rot a bak" dersem; sap içinde geçen bir dengeleme çubuğunun zarar görüp görmediğini gözlemleyebilecek yetkinliğe sahip değilsiniz. Bilen biri ile gidin o baksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı