8 çekirdek işlemci tek çekirdek görünüyor

ketron_x8

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemci 8 çekirdek 4.nesil 4720HQ işlemcili laptop ama resimde gördüğünüz gibi diğer çekirdekleri görmüyor. Aygıt yöneticisinde de görmüyor ne yapmalıyım?

23232.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sayısı diyor zaten. Çekirdek sayısı demiyor ki. Aygıt yöneticisi veya DxDiag’dan bakmanızı öneririm.
Hocam herhalde acemi sanıyorsunuz. BIOS'u güncelledim. CPU-Z'den baktım. Gelişmiş Önyükleme'den baktım. Dxdiag'dan baktım. Aygıt Yöneticisi'nden baktım. Görev Yöneticisi'nden de baktım. Her yerde 1 işlemci 1 çekirdek gözüküyor. Bu sorun ile karşılaşan var mı?

Hocam herhalde acemi sanıyorsunuz. BIOS'u güncelledim. CPU-Z'den baktım. Gelişmiş Önyükleme'den baktım. Dxdiag'dan baktım. Aygıt Yöneticisi'nden baktım. Görev Yöneticisi'nden de baktım. Her yerde 1 işlemci 1 çekirdek gözüküyor. Bu sorun ile karşılaşan var mı?
Anladım. Hayır tabii ki acemi olarak düşünmedim fakat yine de söyleyeyim dedim.
@Asım Demir

@Asım Demir arkadaşın yönteminden sonra aynısını görürseniz BIOS Update etmenizi öneriyorum ya da BIOS'da ayarlar ile oynadıysanız, BIOS'u fabrika ayarlarına geri yükleyin.

Ne yaptı isem düzelmedi. Kafayı yiyeceğim. Böyle bir sorun yaşayan yok. Intel'i aradım oradan gelen cevap laptop firmasını arayın. Çözümünü nasıl olacağını bilen kimse yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı