8 GB 1600 MHz ve 2 GB 1333 MHz RAM Uyumu

Furkan Uçan

Hectopat
Şu an kullandığım PC'de 8 GB 1600 MHz RAM var. Elimde bir tane de 2 GB 1333 MHz RAM var. Sisteme zararı olur mu? Bunları birlikte çalıştırmanın bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararı olur. 8 GB'lık olan RAM'inizin aynısını alıp takmanız lazım. Frekans hızları da yine aynı olması lazım. 1600 MHz yani, aynısından takmanız lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler 1333 MHz'de çalışır. Ayrıca anakart 1333 MHz destekliyorsa sizin 8 GB 1600 MHz RAM yine 1333 MHz'de çalışacaktır. Birde bazen arkadaşlarında dediği gibi uyumsuzluk çıkıyor.

o zaman taksam ikiside 1333 mhz de çalışsa bi zararı olur mu yada sadece 8 gb 1600 mhz de kalsa daha mı iyi olur?
1333 MHz ile 1600 MHz arasında en fazla 3-4 FPS fark vardır. Tabii senin sistemin 10 GB RAM olunca daha iyi performans verebilir. Ben DDR3 sisteme yatırım yapmazdım. Bana kalırsa 8 GB RAM ile idare et daha sonra sistem upgrade edince DDR4 ile daha yüksek MHz performans alırsın.

1333 MHz ile 1600 MHz arasında en fazla 3-4 FPS fark vardır. Tabii senin sistemin 10 GB RAM olunca daha iyi performans verebilir. Ben DDR3 sisteme yatırım yapmazdım. Bana kalırsa 8 GB RAM ile idare et daha sonra sistem upgrade edince DDR4 ile daha yüksek MHz performans alırsın.
Bende sistemi yeni upgrade ettirdim zaten 2gb ramı eski pc den buldum eğer kötü bir performans sağlarsa hiç yapmıyayım 10 gb olacak eğer güzel olursa yapayım tavsiyeniz nedir ddr4 alamam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı