8 GB 2666 MHz RAM önerisi

4 GB ve 2400 MHz önerilmiş. İleride yükseltme yapması engellenecek. Zira anakartın 2 RAM slotu var. Nasıl bu kadar emin yorum yapabiliyorsunuz? Bakmadan etmeden.

Forumun başında 4 GB yazıyormuş özür dilerim. Benim hatam. Ben GB belirtilmedi sandım. 2 farklı GB değeri verdim.

4 GB ve 2400 MHz önerilmiş. İleride yükseltme yapması engellenecek. Zira anakartın 2 RAM slotu var. Nasıl bu kadar emin yorum yapabiliyorsunuz? Bakmadan etmeden.

2933MHz'e kadar anakart destekliyor ve iki slotu var.
Arkadaşın konuşmasından da anlaşılacağı üzere bütçesi kısıtlı. 2x4GB RAM satın alırsa daha iyi performansta kullanacaktır. İleride 2x8 yaparak 16'ya tamamlayacağını belirtmemiş.
Her konuda bir muhalif taraftasın bana aksi aksi cevaplar veriyorsun. Fikrini daha doğru bir şekilde saygına dikkat ederek beyan edersen çok memnun olurum.

Hocam 2666MHz dediğinize göre CL19 fakat soğutmasız Crucial Ballistix GameGaraj'da 250 civarındaydı fakat bir şey sormak istiyorum anakart elinizde mi? Normalde 2666'den fazla desteklemesi gerekiyor diye düşünüyorum. Eğer almadıysanız B460 öneririm çünkü işlemciniz güçlü ve 2666 az gelecektir.

Arkadaşın konuşmasından da anlaşılacağı üzere bütçesi kısıtlı. 2x4GB RAM satın alırsa daha iyi performansta kullanacaktır. İleride 2x8 yaparak 16'ya tamamlayacağını belirtmemiş.
Her konuda bir muhalif taraftasın bana aksi aksi cevaplar veriyorsun. Fikrini daha doğru bir şekilde saygına dikkat ederek beyan edersen çok memnun olurum.

Hocam bende öyle düşünmüştüm. Arkadaş öyle bir anda ortaya sert çıkınca yanlış bir öneri yaptım sandım. İlk yaptığım öneri mesajını tekrardan eski haline döndürdüm.

Hocam 2666MHz dediğinize göre CL19 fakat soğutmasız Crucial Ballistix GameGaraj'da 250 civarındaydı fakat bir şey sormak istiyorum anakart elinizde mi? Normalde 2666'den fazla desteklemesi gerekiyor diye düşünüyorum. Eğer almadıysanız B460 öneririm çünkü işlemciniz güçlü ve 2666 az gelecektir.
i5 10400 işlemciler 2666 MHz'ye kadar RAM desteğine sahip. 2666'dan fazla takılan RAM'ler de bu değerde çalışır. Anakart 2933 MHz destekliyor ama, benim bildiğim kadarıyla burada işlemci kısıtlayıcı olur.
En ucuz 8 GB ram

Ben de bu RAM'den kullanıyorum. Memnunum şu an için.

i5 10400 işlemciler 2666 MHz'ye kadar RAM desteğine sahip. 2666'dan fazla takılan RAM'ler de bu değerde çalışır. Anakart 2933 MHz destekliyor ama, benim bildiğim kadarıyla burada işlemci kısıtlayıcı olur.

Hocam hiç bakmadım fakat şu an sizden duyuyorum ve inanamadım neden i5 gibi işlemci 2666 destekliyor Intel çok ayıp etmiş o işlemciye.

Ben de bu RAM'den kullanıyorum. Memnunum şu an için.

Hocam benim bilgisayarımda i5 9400F takılı. Anakartım 2666 destekliyor fakat RAM'lerim 3000MHz benim RAM'lerimi 3000MHz de kullanmam için anakartıda işlemciyede değiştirmem mi gerekiyor. İlk defa sizde işlemcinin 2666 MHz desteği olduğunu duydum.

Bütçesi kısıtlı bir insana anakartın 2 adet RAM yuvası olmasına karşın 2666 MHz tek modül 8 GB önermek var iken 2400 MHz 2x4 GB RAM önermek ne kadar akıl kârı? İleride 2x8 yapacağını belirtmemiş olması sizin önerilen bir modelin " Corsair güzel ikitane alıp kullanın " demenizi mi gerektiriyor? İleride yükseltme yaptığı zaman elinde ki RAM'leri satmakla uğraşacak. Bunu siz mi karşılayacaksınız?

Hocam benim bilgisayarımda i5 9400F takılı. Anakartım 2666 destekliyor fakat RAM'lerim 3000MHz benim RAM'lerimi 3000MHz de kullanmam için anakartıda işlemciyede değiştirmem mi gerekiyor. İlk defa sizde işlemcinin 2666 MHz desteği olduğunu duydum.
Arasında uçurum olacağını zannetmiyorum 2666 ile 3000 MHz RAM'lerin. Ama değişim gerekir evet.

Hocam 3000MHz olması en baba 10FPS arttırır gereksiz olur boşa masraf. Anakart ve işlemci değişmen gerekir anakartın sanırsam maksimum 2666, işlemcin ise 2666 ise evet ikisi de.

Yeni konular

Geri
Yukarı