8 GB 3200 MHz RAM vs 16 GB 2400 MHz RAM

Emre.Alemdar

Hectopat
Daha fazla  
Sisteme RAM eklemeyi düşünüyorum. GeIL EVO X 8 GB 2400 MHz RAM'e sahibim. Bu RAM'den 1 tane daha ekleyip 16 GB'a tamamlamak istiyorum ama onun yerine baştan 1 tane 8 GB 3200 MHz RAM almakla arasında kaldım. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Sistem:

• I5 8400
  • GTX 1060 3 GB
  • Asus prime Z370p

Oyun yayınları ve render falan yapıyorum, onu da göz önünde bulundurarak cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB olmasının yanında dual chanel olması da çok önemli. Ben zamanında tek 8 GB 2400 kullanıyordum cok sıkıntı yasadım, bır adet daha aldım sıkıntı geçti çok şükür.

Dostum sen yeni RAM alırsan daha iyi olur ama bir sorum var. 8 GB 3200 MHz RAM'den alsan BIOS'dan 2 RAM'i'de 2666 MHz'ye sabitlesen?

Kesinlikle 8 GB 3200 MHz en az 30-35 FPS daha fazla verir fakat çok RAM tüketen programlar, oyunlar çalıştırıyorsanız 16 GB'liği seçmenizi öneririm ve aynı şekilde 8+8 dual chanel olmasına dikkat edin en az 30 FPS daha fazla alırsınız oyunlarda.

Şimdikini satarım derseniz 2 tane bundan alın. "okul11" koduyla n11'de 33 lira indirimle 290 küsür liralara düşüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı