8 GB CL15 2400MHz RAM - 8 GB CL16 3200MHz RAM uyumu

Hayatımda birçok parçayı inceledim birçok sistemim oldu merak etmeyin, arkadaş konuda 3200 MHz RAM uyumlu çalışır mı diye sormuş evet çalışır. Lafı kıvırmayın, sizin iddianız hiç çalışmayacağı ve mavi ekran alacağı yönünde. Asıl bilgisiz olan bu durumda sensin. Ayrıca herhangi bir şekilde zarar veren bir durumda değildir, 3200MHz RAM'i takarsın BIOS'tan 2400MHz çekersin cayır cayır çalışır, kendi bilgisizliğinizi millete saldırarak atmayın. Çıkın bir hava alın tekrar konuşalım :)

Sen önce kariyerin çapın kadar konuşta kıvırmayın falan 3200 MHz CL 18 ile 2400 CL 16 kullanılan 2 farklı RAM var stabil hiçbir zaman çalışacağının garantisini veremezsin bu sistemin. 2400'e çekmene gerek yok otomatik 2400 çalıştıracak zaten senin bilgisizliğin zaten buradan o yüzden daha fazla tartışmaya gerek bile yok bu konuda çok bilgili kardeşim benim.

Sen önce kariyerin çapın kadar konuşta kıvırmayın falan 3200 MHz CL 18 ile 2400 CL 16 kullanılan 2 farklı RAM var stabil hiçbir zaman çalışacağının garantisini veremezsin bu sistemin. 2400'e çekmene gerek yok otomatik 2400 çalıştıracak zaten senin bilgisizliğin zaten buradan o yüzden daha fazla tartışmaya gerek bile yok bu konuda çok bilgili kardeşim benim.

Garantisini veririm çalışır, kariyerimde de birçok teknoloji firmasında çalıştım ve editörlük yaptım. Yani kariyerim ve çapım kadar da senden bilgiliyim diyebilirim. Ve evet maalesef ki bu konularda çok bilgiliyim :) ancak hemfikir olduğumuz bir konu varsa o da seninle muhatap olmayacağımdır üst akıl kardeşim :)

Herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum. Vazgeçtim risk almak istemiyorum 😅 8 gb almak yerine arasında pek fark olmadığı için 16gb düşünüyorum.

 Bu anakarta uygun 3200mhz 16x1 gb ram öneriniz varmı?
F/p olursa daha iyi olur kaliteli markalar önerin lütfen 😂 .

Herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum. Vazgeçtim risk almak istemiyorum 😅 8 gb almak yerine arasında pek fark olmadığı için 16gb düşünüyorum.

 Bu anakarta uygun 3200mhz 16x1 gb ram öneriniz varmı?
F/p olursa daha iyi olur kaliteli markalar önerin lütfen 😂 .
Corsair candır. Uzun ömürlü bir ürün, piyasada diğer markalar kalktıktan sonra dahi bulabilirsin ve fiyat uygun.

Geri
Yukarı