8 GB DDR3 1333MHz RAM olmasına rağmen 4 GB 400MHz gözüküyor

Acaba modelin sonunda olan 4G ibaresi 2 GB RAM'e mi eşit?
2x2 GB RAM kit olduğundan dolayı kitin toplamı 4 GB ibareti olarak yazılmış o

BIOS ayarlarınızı bir kontrol edin ya da default yapın BIOS'u bir deneyin. 400MHz değişecek mi diye.
Eki Görüntüle 1065112

Eki Görüntüle 1065113

Eki Görüntüle 1065121

Gerekli bilgileri yazdım, KVR1333D3N9/4G model 2 adet RAM bulunuyor bilgisayarımda. Görev yöneticisinden baktığımda ise 400 MHz ve 4 GB gözüküyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar. Değinmek istediğim bir şey daha var. RAM'in tekini çıkardığımda 2 GB olarak gözüküyor. Acaba modelin sonunda olan 4G ibaresi 2 GB RAM'e mi eşit?

RAM'in tekinde bir sorun olsaydı görüntü alamam diye biliyorum yani önceki tecrübelerim ve araştırmalarım öyleydi. Tek RAM'i söktüğümde ise 4 GB olması gerekirken 2 GB oluyor.

RAM sorunlu olsa da bazen görüntü geliyor soruna bağlı. RAM etiketine göre RAM 4 GB olması lazım çıkarınca 2 GB olması bilemedim. Bazı programlarda RAM'in yarısı yazar ama bilgisayarımda 4 gözükmemesi lazım o zaman da bilemedim.

400MHz nerede yazıyor göremedim ben.
Bilgisiyar, arkadaşımın bilgisiyarı. Onun görüntüsün almayı unuttum. Görev yöneticisinde bellek kısmında 400Mhz yazıyor. Anormal olan bu.
RAM sorunlu olsa da bazen görüntü geliyor soruna bağlı. RAM etiketine göre RAM 4 GB olması lazım çıkarınca 2 GB olması bilemedim. Bazı programlarda RAM'in yarısı yazar ama bilgisayarımda 4 gözükmemesi lazım o zaman da bilemedim.
Ben yanlış biliyormuşum zaten toplam 4GB imiş.

Geri
Yukarı