8 GB DDR3 CL11 1600MHz RAM yükseltme

shorta

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda Kingston marka 8 GB DDR3 CL11 1600MHz RAM takılı. Diğer boş slota da 8 GB aynı değerlerde bir RAM takmak istiyorum. CPU-Z programından baktığımda şu an kullandığım RAM'in 1.35V da çalıştığı yazıyor. AIDA64'de ise "1.35-1.5V" olarak gözüküyor.
1.35V da aynı değerlere sahip RAM'de buldum fakat şu an bilgisayarıma takılı olan RAM'le fiziksel olarak aynı yüksekliğe sahip değiller. Eğer satın alıp slota takarsam eski ramimle aralarında boy farkı oluşacak şekilde. Bu da beni uyumluluk konusunda şüphelendiriyor.

İnternette sahip olduğum RAM'in değerlerine sahip (8 GB DDR3 CL11 1600MHz) Kingston marka RAM'i buldum. Fakat voltaj değeri 1.5V yazıyor. Şayet benim şu an kullandığım RAM 1.35V da çalışıyor dersek yeni RAM'i 1.5V olarak almam sorun yaratır mı? Yaratırsa ne gibi sorunlar olur? İki RAM'in linkini de paylaşıyorum:

*** 1.35V değere sahip ram
*** 1.5 v değere sahip ram

Bu yazdıklarımı göz önünde bulundurursak hangisini almalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i sökün üzerindeki bilgi yapışkanında model numarası olması lazım "HX316C10F/8" benzeri bu numarayı internette aratın aynı modeli bulursunuz sorunda yaşamazsınız.

RAM'i sökün üzerindeki bilgi yapışkanında model numarası olması lazım "HX316C10F/8" benzeri bu numarayı internette aratın aynı modeli bulursunuz sorunda yaşamazsınız.

Bilgisayar markası asus olduğundan ASU16D3LU1KBG/8G ibaresi bulunuyor RAM üzerinde. Bunu internette aradığımda sadece yurtdışında satış yapan siteler çıkıyor, satışı da yaygın değil ASUS bilgisayar olduğu için. 1.5V da çalışanı alsam anakart diğer RAMle uyumlu olması için 1.35V da çalıştırabilir mi?

Bilgisayar markası asus olduğundan ASU16D3LU1KBG/8G ibaresi bulunuyor RAM üzerinde. Bunu internette aradığımda sadece yurtdışında satış yapan siteler çıkıyor, satışı da yaygın değil ASUS bilgisayar olduğu için. 1.5V da çalışanı alsam anakart diğer RAMle uyumlu olması için 1.35V da çalıştırabilir mi?
Ana kartın 1.5V destekliyorsa çalışır mhz aynı olsun yeter lakin mavi ekran hatası alanlarda olmuyor değil bu durumlarda aklınızda bulunsun.

Ana kartın 1.5V destekliyorsa çalışır mhz aynı olsun yeter lakin mavi ekran hatası alanlarda olmuyor değil bu durumlarda aklınızda bulunsun.

Anakart modelim H81M-E/M51AD/DP_MB, asusun sitesinden baktığımda voltaj değerine ait bir bilgi bulamıyorum. Sizden ricam anakartın RAM voltaj değerini nereden öğrenebilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı