8 GB DDR4 laptop RAM yükseltme

yad0sner

Hectopat
Daha fazla  
Evet dostlar, bir adet 8 GB RAM'im halihazırda var. Ve yakın zamanda ikinci 8 GB'lık bir RAM eklemek istiyorum. Hangi RAM'i tercih etmeliyim? Aşağı linkteki RAM tamamen uygun mudur?

747B3786-4491-4000-A031-BD0D72E94701.jpeg

43A24E2D-BB30-4A73-96CA-3095C79E6212.jpeg

Sanırım HP model kullanıyorsunuz. Bu RAM'ler piyasada bulunmuyor. CL ve MHz değerleri uygunsa alınabilir.

Uyumlu olmasını bende önemli sanıyordum ancak bir arkadaşım oradan buradan farklı RAM'ler ile PC toplamıştı 20GB RAM'li lakin çok iyi çalışıyordu. Laptoplarda bir fark yok ben daha önce yapmıştım ancak takarken dikkat edin laptop parçaları çıplak el ile ellendiğinde zarar görebilir(statik elektrik).

Uyumlu olmasını bende önemli sanıyordum ancak bir arkadaşım oradan buradan farklı RAM'ler ile PC toplamıştı 20GB RAM'li lakin çok iyi çalışıyordu. Laptoplarda bir fark yok ben daha önce yapmıştım ancak takarken dikkat edin laptop parçaları çıplak el ile ellendiğinde zarar görebilir(statik elektrik).
Statik elektrik çok ciddi bir olay mıdır?? Yeni ram aldım sıkıntılar yaşıyorum :(

Herkese teşekkür ederim.

ideapad gaming 3 kullanıyorum.

İleride 32 GB bile yükseltebilirsin.
Yanlış anlamayın ama ikisi farklı RAM’ler. Yanlış bilgi vermeyelim.
Asnet Samsung'un resmi dağıtıcısı aynı zamanda Bigboy markasının sahibi.

Bigboy ram'lerin tamamı direk Samsung yani bildiğim Samsung etiketli ram'e Bigboy etiketi yapıştırıyorlar. Bunu Kingston dahil tüm ram markaları yapar.

Yada Samsung'dan dram yani ram çipi alıp kendi rami üretir veya ürettirir.

Kısacası M471A1K43DB1-CWE Samsungun bu kodlu ürününü Bigboy etiketleyip satışsa sunmuş. Zaten satın alıp takınca da CPU-Z'de Bigboy değil Samsung yazacaktır.

Statik elektrik çok ciddi bir olay mıdır?? Yeni ram aldım sıkıntılar yaşıyorum :(
Benim bildiğim laptop parçalarına statik elektrik yüzünden çıplak elle dokunmamak lazım ancak çok bir bilgim yok konuda internette kısa bir araştırma ile çöüzmü bulabilrsiniz

Geri
Yukarı