Çözüldü 8 GB Hi-LEVEL RAM'in Asus P5G41C-M LX Anakartta Çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Can SAYILIR

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, anakartım Asus'un P5G41C-M LX modeli. İşlemcim ise Xeon 5450. Ben bu anakart ve işlemciyi 4 GB 1333 MHz bir RAM ile çalıştırabiliyorum 1 slotla. Sorunum şu 8 GB Hi-LEVEL 1600 MHz RAM'e sahibim ve bunu tek veya çift hiç bir türlü anakart görmüyor. Bilgisayar çalışıyor ancak ekrana görüntü hiç bir şekilde gelmiyor. Acaba bu RAM'i bu sisteme gösterebilir miyim? Yoksa böyle bir şey mümkün değil mi?

Çözüm
LGA775 soket DDR3 destekleyen anakartlarda 16 çipli RAM kullanmanız gerekiyor. Yeni Kingston 1333MHz alsanız da 8 çip olduğu için çalışmayacaktır. KVR1333 model Kingston RAM bu anakart ile sorunsuz çalışıyor.

Evet çözdük. 2 adet KVR1333 RAM aldım 4x2 yine görüntü gelmedi. Tek tek slotları deneyince DDR3_A1 slotunun çalışmadığını fark ettik. Teşekkür ederim yanıtınız için.
O anakart ile 1600 Mhz bellek çalışmıyor. En fazla 1333 Mhz olması gerekli. O hatayı bende yaptım. Ram markası ile alakalı durum değil. Kingston da olsa çalışmaz.

Ayrıca o anakartta tek modül en fazla 4Gb desteği var. 8 Gb tek modül desteği yok. Ama 1333 Mhz den yukarsını 2 Gb olsada çalıştırmaz.

Anlaşılan Ram'i 1333mhz 4x2 ramler ile takaslamaya çalışacağım. Her iki yorum içinde teşekkür ederim inşallah bozulmamıştır.
Yok bozulmaz merak etme. Yalnız şöyle de birşey var o anakart en fazla 8 Gb destekler. Elindeki bellek boşa çıkacak bilgin olsun. Bende senin yaptığın hatayı yaptım ucuz buldum diye almıştım 1600 Mhz :)

Yok bozulmaz merak etme. Yalnız şöyle de birşey var o anakart en fazla 8 Gb destekler. Elindeki bellek boşa çıkacak bilgin olsun. Bende senin yaptığın hatayı yaptım ucuz buldum diye almıştım 1600 Mhz :)
Çok teşekkür ederim yorumların için çok sağolasın. Vallahi üzüldüm biraz ama sağlık olsun

Lga775 soket DDR3 destekleyen anakartlarda 16 çipli RAM kullanmanız gerekiyor. Yeni Kingston 1333mhz alsanız da 8 çip olduğu için çalışmayacaktır. KVR1333 model Kingston RAM bu anakart ile sorunsuz çalışıyor.

LGA775 soket DDR3 destekleyen anakartlarda 16 çipli RAM kullanmanız gerekiyor. Yeni Kingston 1333MHz alsanız da 8 çip olduğu için çalışmayacaktır. KVR1333 model Kingston RAM bu anakart ile sorunsuz çalışıyor.

Evet çözdük. 2 adet KVR1333 RAM aldım 4x2 yine görüntü gelmedi. Tek tek slotları deneyince DDR3_A1 slotunun çalışmadığını fark ettik. Teşekkür ederim yanıtınız için.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı