Asus M5A78L-M LX3 Hi-Level 4GB DDR3 RAM Çalışmaması

SLauGHTeR267

Hectopat
Daha fazla  
Asus M5A78L-M LX3 Ana Kart
Amd FX - 6300 İşlemci
Asus R7 370 oc nitro Ekran Kartı
(1 x 4) GB 1333 Mhz RAM

Olan bilgisayarıma bir adet daha 4 GB RAM takviye etmek amacıyla internetten;
Hi-Level 4GB Desktop Bellek - HLV-PC12800D3/4G adlı RAM'i sipariş edip bugün teslim aldım. Hemen boş olan 2. Slot'uma RAM'i yerleştirdim ve power düğmesine bastım. İşlemcinin fanı dönüp rölanti sesi gelmeye başladı fakat monitörümde hiç bir değişiklik olmaksızın siyah ekran devam etmeye başladı. Daha sonra RAM'i yanlış taktım diyerek RAM'lerin yerini değiştirdim yani 1. Slottaki eski 4GB RAM'imi 2. slota, 2. slottaki yeni 4 GB RAM'i 1. slota taktım fakat yine aynı hatayı görünce yeni RAM'i çıkartıp 2. slottaki eski RAM ile bilgisyarı çalıştırmaya başladım ve kusursuz bir şekilde açılışını yaptı. Sonra eski RAM'i çıkartıp tek başına yeni RAM'i taktım yine aynı problem işlemci fanı çalışıyor klavyeye ışık gidiyor fakat ne ekranda oynama var ne de klavyenin Num, Caps, Scroll ışıkları yanmıyor. Tabiri caizse bilgisayar refleks vermiyordu. Yeni alınmış üründe bozuk çıkmaz mantığıyla düşünmeye başlarken MHz farklılıkları dank etti. Eski RAM'in 1333 MHz olduğunu bilmiyordum üzerinde 1333 yazmasına rağmen sistemde de 1600 gözüküyor. Problemin kaynağı MHz mi yoksa anakart ya da işlemciden kaynaklanan bi problem mi? Orada yetersiz kalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Anakartın ve işlemcin 1866Mhz e kadar RAM destekliyor. Sorunun RAM ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Aldığın yer ile iletişime geçerek, durumu anlat. Servise göndermeni isteyeceklerdir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı