8 GB RAM, 16 GB'a yükseltilmeli mi?

Inotorious

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Şu anda Kingston Fury 8 GB 2666 MHz (tek kanal) RAM ve Ryzen 1600 kullanıyorum.

İlk sorum: Buna ek olarak 8 GB RAM alırsam performansa ne kadar katkısı olur? (Ryzen işlemcilerin çift kanal ile gerçek performanslarını gösterdiklerini görmüştüm)

İkinci sorum: 2666 yanına 2400 MHz takarsam olması gerekenden çok düşük bir performans mı alırım?

Üçüncü sorum: Şu anda kullandığım RAM'in aynısı Nanokatolog sitesinde 420₺, HepsiBurada sitesinde 550₺. İki site arasında neden bu kadar fiyat farkı vardır? Nanokatolog'da bu kadar ucuz olması beni biraz işkillendirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Çift kanal bellek takman RAM'lerinin hızını çok önemli ölçüde arttırır, oyunlarda performansın da buna bağlı olarak artar. Sadece Ryzen'lar değil, bütün PC'lerde çift kanal RAM o işlemcinin yeteneklerini arttırır.
2- Çok düşük almazsın ancak Ryzen'larda en az 3000 MHz öneriyoruz. Sen de 2666 MHz takmaya bak.
3- Nanokatalog'dan alanlar var, sanırım tek yaşadıkları sorun geç gelmesi.

Şu anda Kingston Fury 8 GB 2666 MHz (tek kanal) RAM ve Ryzen 1600 kullanıyorum.

İlk sorum: Buna ek olarak 8 GB RAM alırsam performansa ne kadar katkısı olur? (Ryzen işlemcilerin çift kanal ile gerçek performanslarını gösterdiklerini görmüştüm)

İkinci sorum: 2666 yanına 2400 MHz takarsam olması gerekenden çok düşük bir performans mı alırım?

Üçüncü sorum: Şu anda kullandığım RAM'in aynısı Nanokatolog sitesinde 420₺, HepsiBurada sitesinde 550₺. İki site arasında neden bu kadar fiyat farkı vardır? Nanokatolog'da bu kadar ucuz olması beni biraz işkillendirdi.
Depoları yurt dışında olduğu için beklemeniz gerekmekte bu yüzden fiyatları ucuz.

Merhaba dostum 8 gb etkısı olur kımı oyunda 10-kımı oyunda 25 fps artışı görursun 2666 ramın varsa 2400 takar isen ıkısıde bıostan otomatık olarak en düşük ram frkansına ayarlar kendini buda 2400 mhz ve nanokatologun ucuz olması yurt dışından getırmeleri diger butun satıcılarda yurt dışından getırıyorlar ve stok yapıyorlar ama bu adamlar ön sparış ile çalışıyor yaklaşık 1 saat önce c920 aldım 450 tl ye dıger sıtelerde 700 tl bu diger sitelerın mılletı bırazcık enayı yerıne koyması güvenilir bir sitedir çok yakın bi arkadaşım anakartını ve ramlarını ordan aldı yaklaşık 13 gün surdu gelmesi 50 tl daha az veririm 15 gün beklerim

RAM eklersen ağır oyunlarda drop sorunlar çözülür ve FPS artışı yaşarsın tabii ki 25 FPS falan çok inanma onlara. En fazla 10 FPS fark alırsın drop azaldığı için FPS düşmeleri falan. Bence 2666 MHz bir RAM al.

RAM eklersen ağır oyunlarda drop sorunlar çözülür ve FPS artışı yaşarsın tabii ki 25 FPS falan çok inanma onlara. En fazla 10 FPS fark alırsın drop azaldığı için FPS düşmeleri falan. Bence 2666 MHz bir RAM al.
neye ınanma dostum 25 fps ? pubde 10 fps artıysa csde 50 fps bıle artışı olur bi seninmı bılgın var ?

neye ınanma dostum 25 fps ? pubde 10 fps artıysa csde 50 fps bıle artışı olur bi seninmı bılgın var ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
nerede hocam 25 FPS fark?

nerede hocam 25 FPS fark?
attıgın ıkı sistemde intel adamın kullanmakta oldugu amd sistem birinci olarak bunu bilmeni isterim 2. olarak 25 fps farkını cs go veya roketlıg gıbı oyunlarda ortaya cıkıyor ve tekrar söyluyorum pubgde 10 fpslık bir artiş olucaktır kendim 2600 kullanmaktayım ılk olarak 8 gb takılıydı sıstemde ve 16 gb cıkartım ram frekansı 2400 mhz olmasına ragmen 10 fpslık bir artış oldu
attıgım vidyoda pubde 13 fps artışı var cs godada 38 fps artışı var lütfen insanlari yanlış bilgilendirmeyelim

attıgın ıkı sistemde intel adamın kullanmakta oldugu amd sistem birinci olarak bunu bilmeni isterim 2. olarak 25 fps farkını cs go veya roketlıg gıbı oyunlarda ortaya cıkıyor ve tekrar söyluyorum pubgde 10 fpslık bir artiş olucaktır kendim 2600 kullanmaktayım ılk olarak 8 gb takılıydı sıstemde ve 16 gb cıkartım ram frekansı 2400 mhz olmasına ragmen 10 fpslık bir artış oldu
attıgım vidyoda pubde 13 fps artışı var cs godada 38 fps artışı var lütfen insanlari yanlış bilgilendirmeyelim
İlk kez sizden görüyorum böyle bir artışı. Yalnız şöyle bir şey var sizin işlemciniz ile benim attığım videodaki işlemci bir değil. Benim attığım benchmark mı yalan? İşlemciler denk değil zaten ona bir şey demiyorum. Ayrıca attığınız video 3000 MHz benim 2400 MHz ve Ryzen işlemcilerde MHz önemi İntel'e göre daha fazla.

İlk kez sizden görüyorum böyle bir artışı. Yalnız şöyle bir şey var sizin işlemciniz ile benim attığım videodaki işlemci bir değil. Benim attığım benchmark mı yalan? İşlemciler denk değil zaten ona bir şey demiyorum. Ayrıca attığınız video 3000 MHz benim 2400 MHz ve Ryzen işlemcilerde MHz önemi İntel'e göre daha fazla.
2666 mhz hafıfe alınıcak bır deger degııl 3000 mhz olmak zorunda degıl illakı ama amd işlemcilerde bu artık gerçekten var bunu gördum intele göre ram mhz ve ram mıktarı artıkca fps artışı olmakta

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı