8 GB RAM 3.30 GB kullanılma sorunu

Anakartım Foxconn H55mxv series. Sorunumu birçok forumda araştırdım çeşitli videolar izledim ama sorunumu çözemedim. 8 GB RAM olmasına rağmen belleğin sadece belirli bir kısmını kullanabiliyorum. Bir forumda anakartının Driver'ını güncelle dediler. Aaraştırdım fakat anakartımın Driver'ını bulamadım. Başka bir çözüm var mı?

Ram.png

anakart.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri çıkarıp takmanızı öneririm RAM'lerin altını bir şeyle silin ve önce birinci slota takın ardından ikiye. Bu sorun devam ederse yerlerini değiştirin ama önce ilk slota takın.

Dediklerinizi hepsini yaptım ilk önce RAM'leri çıkartıp yumuşak bir silgiyle hafifçe temizledim. Ardından önce birinci slota sonra ikinci slota taktım düzelmedi. Sonra RAM'lerin yerlerini değiştirdim aynı şekilde önce birinci slota sonra ikinci slota taktım fakat sorunu hala çözemedim.

Dediklerinizi hepsini yaptım ilk önce RAM'leri çıkartıp yumuşak bir silgiyle hafifçe temizledim. Ardından önce birinci slota sonra ikinci slota taktım düzelmedi. Sonra RAM'lerin yerlerini değiştirdim aynı şekilde önce birinci slota sonra ikinci slota taktım fakat sorunu hala çözemedim.

BIOS güncellemesini denediniz mi? Eğer denemediyseniz deneyin ama çok önemli kuralları var eğer siz güncelleme yaparken elektrik gider veya bilgisayar kapanırsa anakartınız çöp olabilir.

Geri
Yukarı