8 GB RAM 3.95 Kullanılabilir Sorunu

FıratG

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım biranda kişisel bilgisayarınızda bir sorun çıktı yazısı ile hata verdi kapatıp açtı. 8 GB RAM var ancak kullanılabilir 3.95 yazıyor. Görev yöneticisinde ise 4 GB RAM var olarak gözüküyor ancak sağ üstte 8GB yazıyor. Bu sorunu nasıl çözerim ? Bu arada 1600Mhz RAM kullanıyorum ancak 667Mhz yazıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    30 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttan ramları doğru slotlaramı taktığını kontrol eder misin?
Evet doğru slotlara takılı daha öncesinde sorunsuz çalışıyordu biranda mavi ekran verip böyle yaptı.

Ramleri tekrar çıkartıp takınca sorun düzeldi. Teşekkürler ancak bu problem neden olmuş olabilir ?

Üzgünüm, diğer arkadaşların yardımlarını beklemekten başka çaren yok. :(

Geç kaldım sanırım. :D Bilemiyorum ancak sorun düzeldiyse sıkıntı yok. Bir daha mavi ekran olunca hata koduna bak. Graphic yada Board falan yazabiliyor.

Geç kaldım sanırım. :D Bilemiyorum ancak sorun düzeldiyse sıkıntı yok. Bir daha mavi ekran olunca hata koduna bak. Graphic yada Board falan yazabiliyor.
Hata geldiğin yüzdeli bir sayaç verdi biranda doldu kapandı zar zor okudum bağzı yazıları önerin ve yardımın için teşekkürler. :)

Hata geldiğinde yüzdeli bir sayaç verdi biranda doldu kapandı zar zor okudum bazı yazıları önerin ve yardımın için teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı