8 GB RAM 3.98 GB gözüküyor

Taha Sarı

Centipat
Herkese hayırlı ramazanlar. 2x4GB olmak üzere 8 GB RAM belleğim var. Fakat yüklediğim görüntülerde gördüğünüz üzere neredeyse 4 GB'ını kullanabiliyorum sadece. MSConfig'den tiki kaldırma gibi birkaç işlem yaptım fakat işe yaramadı. Yardımınızı rica ediyorum.
(Forumda benzer konular olmasına rağmen benimle aynı sorunu yaşayanların konuları çözüme ulaşmadığı için ben de mecbur yeni konu açmak durumunda kaldım.)

Hocam görüntü yok.

Herkese hayırlı ramazanlar. 2x4GB olmak üzere 8 GB RAM belleğim var. Fakat yüklediğim görüntülerde gördüğünüz üzere neredeyse 4 GB'ını kullanabiliyorum sadece. MSConfig'den tiki kaldırma gibi birkaç işlem yaptım fakat işe yaramadı. Yardımınızı rica ediyorum.
(Forumda benzer konular olmasına rağmen benimle aynı sorunu yaşayanların konuları çözüme ulaşmadığı için ben de mecbur yeni konu açmak durumunda kaldım.)

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler dediğiniz zaman yine 4 GB mı görünüyor. Eğer öyleyse muhtemelen RAM'lerden birinde sıkıntı var bir söküp takın.

Burada üstte 8 yazıp altta 4 yazıyorsa RAM'de sıkıntı olabilir.

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    40,9 KB · Görüntüleme: 84

Windows'u büyük ihtimal 32 Bit yüklediniz 64 Bit yapmanız lazım.

Kusura bakmayın yazım hatasından dolayı cevap veremedim. Görselleri ekliyorum. Şunu da ekleyim bu durum eskiden yoktu fakat hangi sebepten böyle oldu bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• görev.PNG
    görev.PNG
    30,1 KB · Görüntüleme: 51
  • bilg.PNG
    bilg.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 50

Geri
Yukarı