8 GB RAM, 6,1 GB kullanılabilir

arda tan

Femtopat
Daha fazla  
8 GB takılı ama kullanabilir 6.1 falan. Intel HD Graphics kullanıyor dediler. Ne yapmalıyım? MSConfig üzerinden GPU'yu 4 yaptım.

IMG_20220713_181536.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
MSConfig üzerinden 4 GB VRAM'i nasıl yapıyorsunuz ? ve HD Graphics o kadar kullanmanıza izin vermez. Eğer 7.nesil ve üzerindeyse 128 MB üzerine çıkmayın.

Dostum Windows RAM kullanmasın istersen ha, nasıl olur? 1,7 zaten işletim sistemi kullanıyor. 6,1 ile topladığın zaman sorunun çözülmüş olacak.

8 GB takılı ama kullanabilir 6.1 falan. Intel HD Graphics kullanıyor dediler. Ne yapmalıyım? MSConfig üzerinden GPU'yu 4 yaptım.

Eki Görüntüle 1450083

Donanıma ayrılmış kısım o ayrılan bölüm. Sistemde 2 ekran kartı var biri oyun oynarken devreye giriyor yüksek performans için. Diğeri güç tasarrufu için masaüstü web de gezinme için kullanıyor. Güç tasarrufu için olan kartın kendi hafızası olmadığı için RAM'i kullanıyor ve size o şekilde gösteriyor. Yapabileceğiniz bir şey yok o ne kadar lazımsa o kadar alır zaten.
*Fotoğrafa dikkat etmedim kusura bakmayın :) Doğru sistem kullanıyor ve o kadar boşluk kalıyor bir sorun yok.

MSConfig üzerinden 4 GB VRAM'i nasıl yapıyorsunuz ? ve HD Graphics o kadar kullanmanıza izin vermez. Eğer 7.nesil ve üzerindeyse 128 MB üzerine çıkmayın.
İşlemci Çekirdeği 4 yaptım msconfig önyüklemeden

Dostum Windows RAM kullanmasın istersen ha, nasıl olur? 1,7 zaten işletim sistemi kullanıyor. 6,1 ile topladığın zaman sorunun çözülmüş olacak.
bir sorun yok o zaman bilgisayarcı Intel HD graphics devredışı bırak kullanabilir ram 8 falan olur dedi kafam karıştı

Harici bir ekran kartın var zaten. Aygıt yöneticisine gir ordan aygıtlara gir sonra ekran kartını seç. Intel HD Graphics yazan yere sağ tıkla aygıtı devre dışı bırak gibi bir şey olacak ona bas. Şuan zaten 7.9 GB RAM var kalan 100MB ise Intel HD Graphics kullanıyor. Eğer devre dışı bırakırsan 8GB olur.

Hiçbir şeyi devre dışı birakma Intel HD Graphics devre dışı bırakmak sorun yaratabilir.
Neden?

Eğer sistemi harici kullanıyorsa sorun olacağını sanmam.

Geri
Yukarı