Çözüldü 8 GB RAM 6.90 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
RAM 8 GB iken neden 6,90 gözüküyor yardım eder misiniz?

IMG_20191209_230402.png

Son düzenleyen: Moderatör:
APU işlemciniz var, GPU'ya ayrılmış bir kısmı. O yüzden öyle gözüküyor.

Çözüm
Teşekkür ederim. Ayrılan miktarı azaltıp çoğaltabiliyor muyuz? Ram i düşürmesi beni rahatsız etti. Bu gerekli bir şey mi? Ram 8 GB olsun istiyorum. Bios tan kapatılır mı? Kapatmak zarar verir mi? Zaten 4 GB ekran kartı var?

Acer Nitro AN515-42 Amd Ryzen 5 2500U
8GB RAM 1TB+128SSD
4GB RX560X EKRAN KARTI
15.6'' W10 NH.Q3REY.004 Notebook

Son düzenleme:
4 GB Harici Ekran kartı var. Ayrıca Vega 8 graphics diye dahili bir ekran kartı daha var? Neden iki tane?
gpu ayrılmış ne demek ve apu işlemci nedir? Kötü mü? Bir de neden ram den alıyor? ekran kartı harici.

Acer Nitro AN515-42 Amd Ryzen 5 2500U
8GB RAM 1TB+128SSD
4GB RX560X EKRAN KARTI
15.6'' W10 NH.Q3REY.004 Notebook

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 80
  • Adsız 2.png
    Adsız 2.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 79
  • Adsız 3.png
    Adsız 3.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Bakın şöyle izah edeyim, bilgisayarınızda hem işlemcinin içinde gömülü olarak gelen Vega 8 hemde anakarta takılabilen, veya lehimli harici bir kart var. Anakarta takılı olanın kendi bellekleri olduğu için sizin belleğinizi kullanmıyor. Ancak işlemcinin içindeki gpunun kendi belleği olmadığı için sistem belleğini kullanıyor. Ve dahili Vega 8, harici gpudan daha az enerji tüketiyor. Bu da oyun oynamazken daha fazla şarj süresi demek, kapatma mezvusuna gelirsek kapatabilirsiniz. Bios'a girin, ve IGP kısmını PCİ e getirin. Kapanır veya bellek kısmını azaltın. Bende A8 7600 ve GT 1030 kullanmama rağmen sistem belleğinden 512mb ayırdım. İşlemcinin içindeki GPU için.

Bakın şöyle izah edeyim, bilgisayarınızda hem işlemcinin içinde gömülü olarak gelen Vega 8 hemde anakarta takılabilen, veya lehimli harici bir kart var. Anakarta takılı olanın kendi bellekleri olduğu için sizin belleğinizi kullanmıyor. Ancak işlemcinin içindeki gpunun kendi belleği olmadığı için sistem belleğini kullanıyor. Ve dahili Vega 8, harici gpudan daha az enerji tüketiyor. Bu da oyun oynamazken daha fazla şarj süresi demek, kapatma mezvusuna gelirsek kapatabilirsiniz. Bios'a girin, ve IGP kısmını PCİ e getirin. Kapanır veya bellek kısmını azaltın. Bende A8 7600 ve GT 1030 kullanmama rağmen sistem belleğinden 512mb ayırdım. İşlemcinin içindeki GPU için.
kardeş kapatırsam sorun çıkmaz değil mi? bellek kısmı da aynı yerden mi azaltılıyor?

Evet, kapatırsan bir problem olmaz. Ancak masaüstünde diğer kart çalışacağı için hem gereksiz ısı hem gereksiz enerji kaybı oluşur. Bence 512MBlik bir kısım bırakın.

512 ayırmak için uğraştım ama bıos da öyle bir ayar yok çok kısıtlı bir menü var. programla falan yapılır mı veya farklı bir yol yöntem?

Geri
Yukarı