8 GB RAM, 6 GB kullanılabilir görünüyor

Erkan19071

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, yeni RAM aldım ve taktım. 8 GB RAM gösteriyor fakat kullanılabilirliği hep düşüyor. Neden olabilir?

1620575857427.png

Çok teşekkürler aklımdaki soru işaretleri gitti fakat 8 GB kullanabiliritesi var değil mi yani kısıtlı falan değil.

Evet hocam. Bir kısıtı yok. Sadece arkadaki işlemler 3GB'ını kullanıyor ve siz şu an bir işlem yaparsanız o maksimum 5 kullanabilir. 3'ünü diğerleri kullanıyor çünkü.

Hocam bellek 8 GB ama hızı neden 345 MHz görünüyor o yüzden daha önceden bellek var mıydı diye sordum.

GB ile MHz alakası yok bir diğer konu ise boşta şu an PC o yüzden ekran kartı kullanmaması normal o yüzden RAM'in MHz düşük olması normal o yüzden işlemcim MHz ve kullanımıın az olması normal.

Hocam bellek 8 GB ama hızı neden 345 MHz görünüyor o yüzden daha önceden bellek var mıydı diye sordum.

Selamlar 4 GB RAM'i yeni aldım DDR3 yere taktım PC hakkında çok bilgim yok (mavi yere) diğer RAM'i takmam gereken mavi yer kırıktı. Bende siyah RAM yerine taktım büyük ihtimal o yüzden düştü.

Selamlar 4 GB RAM'i yeni aldım DDR3 yere taktım PC hakkında çok bilgim yok (mavi yere) diğer RAM'i takmam gereken mavi yer kırıktı. Bende siyah RAM yerine taktım büyük ihtimal o yüzden düştü.

Anakartta iki tane siyah varsa iki siyah slota takın RAM'leri.
Bu şekilde muhtemelen mavi ekran alırsınız RAM'leriniz çakışıyor.

Geri
Yukarı