Çözüldü 8 GB RAM, kullanılabilir miktar 2,99 GB

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LoLKilleR

Hectopat
Daha fazla  
Ben 8 GB RAM'e sahibim. 2,99 kullanılıyor gözüküyor. Windows 10 64 Bit kullanıyorum.

Sistem;
i5 460M.
GTS 250.
500 GB HDD.
8 GB RAM.

1608931873901.png

Çözüm
Bilgisayarınız notebook mu masaüstü mü?
AIDA 64 yazılımında bellek ve ön bellek testi var menülerde onu yapıp buraya koyar mısın?

Masaüstü. Testleri nasıl yapabilirim?

Anakart modeli ve RAM'lerin modelini söyler misiniz?

1608933737704.png

BIOS'umu nasıl güncelleyebilirim?

1608936100071.png

4 GB sanal bellek kullanılıyormuş. Bunu nasıl düşürebilirim?

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Donanıma ayrılmış 5GB RAM varmış. BIOS ayarlarına girip Memory Remap Feature ayarını Enable yaptım sorun ortadan kalktı. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
Dahili grafik yongalı bir işlemci kullandığınız için RAM'in belli bir miktarını işlemci almış durumda. Fakat 8 GB için 2 GB falan alır ortalama yine de başka bir sorun var. Anakart desteklemiyor olabilir. En güzeli BIOS güncellemesi varsa eğer onu yaparak bu sorunu aşabilirsiniz. Tabii ki de RAM'lerde fiziksel bir sorun yoksa.

Artı -1 Eksi

Hocam birkaç siteye baktığımda anakartınızın maksimum 4 GB RAM desteklediğini gördüm. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Yanlış bilgi veriyorsam arkadaşlar zaten düzeltir.
Düzenleme: Kimi sitelerde ise maksimum 16 GB desteklediğini söylüyor. Daha da kafanızı karıştırmak istemem daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Bilgisayarınız notebook mu masaüstü mü?
AIDA 64 yazılımında bellek ve ön bellek testi var menülerde onu yapıp buraya koyar mısın?

Masaüstü. Testleri nasıl yapabilirim?

Anakart modeli ve RAM'lerin modelini söyler misiniz?

1608933737704.png

BIOS'umu nasıl güncelleyebilirim?

1608936100071.png

4 GB sanal bellek kullanılıyormuş. Bunu nasıl düşürebilirim?

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Donanıma ayrılmış 5GB RAM varmış. BIOS ayarlarına girip Memory Remap Feature ayarını Enable yaptım sorun ortadan kalktı. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı