8 GB RAM Kullanılabilir RAM 4 GB

dewils5050

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2 adet 1333 MHz dörder GB RAM'im var. Bilgisayar bu RAM'lerin ikisini de görüyor fakat sadece birini kullanıyor. RAM slotlarını teker teker denedim ve sıkıntılı slotu buldum. Fakat dediğim gibi slot tamamen bozuk değil RAM'i görüyor fakat kullanmıyor. BIOS güncel. Bunun sebebi başka ne olabilir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20200706_160810_HDR.jpg
    20200706_160810_HDR.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 69
BIOS güncel değilse güncelleyin. BIOS'ta Exit kısmında Load Optimizied Defaults seçeneğini seçip kaydedip çıkın. Sorun düzelmezse işlemci montajını kontrol edin. Yamulmuş veya kırılmış pin olabilir. Bunların hiçbiri sorununuzu çözmezse bellekleriniz birbiriyle uyumsuz olabilir veya slot arızalı olabilir.

APU kullandığınız için paylaşımlı olarak ayrılmış, normal.
Ekran kartım paylaşımlı değil diye biliyorum.
B
Dostum yanlış bilmiyorsam BIOS'tan düzeltebilirsin.
Bios'tan düzeltmeye çalıştım fakat olmadı.
BIOS güncel değilse güncelleyin. BIOS'ta Exit kısmında Load Optimizied Defaults seçeneğini seçip kaydedip çıkın. Sorun düzelmezse işlemci montajını kontrol edin. Yamulmuş veya kırılmış pin olabilir. Bunların hiçbiri sorununuzu çözmezse bellekleriniz birbiriyle uyumsuz olabilir veya slot arızalı olabilir.
Dediklerinizi deneyeceğim fakat galiba slot arızalı. Çünkü bozuk olduğunu düşündüğüm slota ram takıp diğerine takmayınca pc açılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı