8 GB RAM önerisi

yung ati

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim sistemimde 2133 MHz'lik anakart var bu anakartın üzerinde de bir adet 8 GB 2133 MHz RAM var. Ben bu sisteme bir RAM daha ekleyeceğim. Bu RAM'in MHz'i maksimum 2133 MHz mi olabiliyor yoksa daha yükseğini de alabiliyor muyum ve öneri yapabilir misiniz acaba teşekkürler şimdiden. Ayrıca oyun performansıma ne kadar katkısı olur sistem çok yeni değil ve yeni sistem toplayacağım bu yeni sistemde de kullanabileceğim şekilde önerebilir misiniz yeni alacağım RAM'i ayriyeten bu eski RAM'im yeni sisteme yetersiz kalırmı MHz'den dolayı? Onu da kullanmayı planlıyorum.

Elindeki RAM 2133 ise ve yanına 3000, 3200 MHz RAM takarsan 2133 MHz çalışır ikisi de. Ama uyum sağlamama olasılığı artar. Elindeki RAM'in aynısını almaya çalış.

Katılıyorum mümkünse aynısını almaya çalış. CL ve MHz değerlerini aynı aldıktan sonra marka farklı olsa bile pek sıkıntı çıkmaz ama işini garantiye almanı tavsiye ederim.

Elindeki RAM 2133 ise ve yanına 3000, 3200 MHz RAM takarsan 2133 MHz çalışır ikisi de. Ama uyum sağlamama olasılığı artar. Elindeki RAM'in aynısını almaya çalış.

Katılıyorum mümkünse aynısını almaya çalış. CL ve MHz değerlerini aynı aldıktan sonra marka farklı olsa bile pek sıkıntı çıkmaz ama işini garantiye almanı tavsiye ederim.

Sağolun hocam

Geri
Yukarı