8 GB RAM Sisteme 8 GB RAM Takviye Sonrası Sistem Yavaşlaması

hayal3

Decapat
Arkadaşlar bugün sıfır bir RAM aldım, daha önceden 8 GB RAM vardı. PC üzerinde aynı MHz bir 8 GB daha aldım. Slotlara taktıktan sonra kullanılabilir 7.95 yazdı, ve bilgisayarı acayip yavaşlattı. Bu RAM'leri ilk bilgisayara takıp çalıştırdığım vakit ise ekrana setup falan diye bir yazı cıkıp BIOS'a gönderdi.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün sıfır bir RAM aldım, daha önceden 8 GB RAM vardı. PC üzerinde aynı MHz bir 8 GB daha aldım. Slotlara taktıktan sonra kullanılabilir 7.95 yazdı, ve bilgisayarı acayip yavaşlattı. Bu RAM'leri ilk bilgisayara takıp çalıştırdığım vakit ise ekrana setup falan diye bir yazı cıkıp BIOS'a gönderdi.

Eki Görüntüle 611993
Aynı marka ve model mi?

Hocam BIOS pilini söküp denediniz mi? Bazen yapmak gerekiyor.

BIOS'a girip Exit kısmında Load Optimized Defaults deyip kaydedip çıkın. Sorun devam ederse anakartınız nedir? Taktığınız bellekler nedir? BIOS güncel mi? CPU-Z programını indirip iki bellek için SPD ve Memory sekmelerini paylaşın.

BIOS'a girip Exit kısmında Load Optimized Defaults deyip kaydedip çıkın. Sorun devam ederse anakartınız nedir? Taktığınız bellekler nedir? BIOS güncel mi? CPU-Z programını indirip iki bellek için SPD ve Memory sekmelerini paylaşın.

Anakart Msı pro 320m a modeli Taktıgım bellekler kingston hyperx fury modeli 8gb ddr 4
bios güncel olup olmadıgını bilmiyorum suan
BİOS girip load default yapın sorun çözülecek büyük ihtimal
bu dediginizi yaptım düzelmedi.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.png
    2.png
    11 KB · Görüntüleme: 36
  • 3.png
    3.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 29
Belleklerinizin birisi 3000 MHz diğeri 3200 MHz. Aynı bellek değil. Önce dediğim şeyi deneyin. BIOS'tan Load Optimized Defaults seçip kaydedip çıkın. Sorun devam edecek mi bildirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı