8 GB RAM tavsiyesi

DDR4 8 GB 3000 MHz RAM'im var. 2 sene önce aldığımda yeterli geliyordu. Artık gelmiyor. Gammix D10 modeli ama artık aynısını bulamıyorum başka marka 8 GB alsam 16 GB yapabilir miyim?
Elindekini satıp 8*2 kit almak daha mantıklı iki farklı bellek takmak kararlılığı bozabilir, çökmelere sebep olur.

Aynı cl ve mhz değeri bulunursa uyumlu çalışır fakat aynı model bulmak en iyisidir

DDR4 8 GB 3000 MHz RAM'im var. 2 sene önce aldığımda yeterli geliyordu. Artık gelmiyor. Gammix D10 modeli ama artık aynısını bulamıyorum başka marka 8 GB alsam 16 GB yapabilir miyim?
Frekans vs cl modeline bakarak alabilirsin dostum. 3000Mhz cl 16'dır muhtemelen elindeki
tavsiyem :
Apacer Panther Black Gold 8 GB 3000 Mhz DDR4 CL16 EK.08G2Z.GJF Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
sıfır olarak en uygunu bu var.
Veyahut belirttiğim bellekleri 2. el olarak biraz daha uyguna deneyip alabilirsiniz. Malum ramlar öyle kolay inflak eden bileşenler değiller.
Veyahut elindekini satıp biraz sabredib 2x8 alabilirsin. En sağlıklısı.

Elindekini satıp 8*2 kit almak daha mantıklı iki farklı bellek takmak kararlılığı bozabilir, çökmelere sebep olur.
Aynı model bulsam 8*2 olmuyor mu?
Frekans vs cl modeline bakarak alabilirsin dostum. 3000Mhz cl 16'dır muhtemelen elindeki
tavsiyem :
Apacer Panther Black Gold 8 GB 3000 Mhz DDR4 CL16 EK.08G2Z.GJF Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
sıfır olarak en uygunu bu var.
Veyahut belirttiğim bellekleri 2. el olarak biraz daha uyguna deneyip alabilirsiniz. Malum ramlar öyle kolay inflak eden bileşenler değiller.
Veyahut elindekini satıp biraz sabredib 2x8 alabilirsin. En sağlıklısı.
Adata AX4U300038G16A-SR10 XPG Gammix D10 3000 MHz 8 GB DDR4 Ram Fiyatları ve Özellikleri bu aynısı buldum
Aynı cl ve mhz değeri bulunursa uyumlu çalışır fakat aynı model bulmak en iyisidir
Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram (AX4U300038G16-SR10) | Teknobiyotik ram bu

Çok teşekkür ediyorum
Bu fiyata çift kanal RAM alırsınız hiç bulaşmayın elinizdekini elden çıkarıp ikinci el veya sıfır çift kanal RAM almak daha mantıklı.
Elinizdeki RAM'i satıp 2x8 Dual kit bir RAM almanızı tavsiye ederim.
Öneri olarak bunu önerebilirim şu an güzel indirimde.
694₺
Başka öneriniz var mı 1000 TL ye kadar alabilirim.

RGB istiyorsanız bunlar da alınabilir.
998₺ (2 tane)
1094₺

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı