8 GB RAM var, 4 GB RAM ekleyebilir miyim?

Kzylx1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım biraz küçük elimden geldğince bilgisayar laptop öğrenmeye çalışıyorum. 8 GB RAM var 4 GB ekleyebilir miyim?
Eğer ekleyebilirsem uygun fiyatını söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer laptopunuzda 8 GB ramınızı Dual kit kullanıyorsanız başka RAM takamazsanız taksanız bile uyumlu olma ihtimali düşük.

Hocam yüksek ihtimalle açılmaz.

İşlemci veya laptop modelini vermeniz gerekiyor. Eğer laptopunuz 8GB RAM destekliyorsa ekleyebilirsiniz.
Bu arada hatalı söylemişim düzeltiyim dedim. Yanlışlıkla 8GB RAM yazmışım. Eğer laptopunuz 16GB RAM veya üstünü destekliyorsa ekleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Ama uyumlu olur mu bilmiyorum. Uyumlu olsa bile Dual Channel çalışmaz diye düşünüyorum. Ayrıca mevcut RAM kombinasyonu tek modül 8GB yerine 4+4 GB ise 8GB RAM alıp 4GB olan modüllerden bir tanesini çıkartmanız gerekiyor.

Arkadaşlar yaşım biraz küçük elimden geldğince bilgisayar laptop öğrenmeye çalışıyorum. 8 GB RAM var 4 GB ekleyebilir miyim?
Eğer ekleyebilirsem uygun fiyatını söyleyebilir misiniz?

Anakartında boş soket varsa ve RAM de anakarta uyumluysa niye takmayasın.
RAM'lerin frekanslarına dikkat et aynı olması daha iyi performans sağlar.

Dostum çok eski olmayan bir laptopsa ve bilgisayar destekliyorsa ekleyebilirsin. Eklediğinde Flex mod şeklinde çalışır. Burada birçok kişi Flex modu bilmediğinden çalışmaz demişler ancak öyle bir şey yok.

Geri
Yukarı