Çözüldü 8 GB RAM var ama kullanılabilen fiziksel bellek 3GB diyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ardabab

Picopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle benim bilgisayarımda normalde 2 tane 4 GB RAM var yani 8 GB. Ama kullanılabilen fiziksel bellek 3,5 GB oluyor genelde. Bunun nedeni nedir bir tahminim var benim ekran kartım Intel UHD Graphics ve kendi RAM'ı yok galiba bu yüzden ama tam emin değilim yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• önemli ram.png
    önemli ram.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 87
Çözüm
Bu.
@Yener K. Hayır sınırlama yok, tik işaretini kaldırım.
@lykiamami Özür dilerim yanlış cevap verdim yanlış anladım yani.
Her hangi bir sorun gözükmüyor. Kullanılabilir fiziksel bellek derken o anki kullanabileceğiniz bellek miktarıdır. Örneği 8 GB RAM var. 1.5 GB Windows'a gidiyor. Orada 6.5 yazar. Anlatabilmişimdir umarım.
Msconfig üzerinden sınırlama yaptınız mı?

Bu.
@Yener K. Hayır sınırlama yok, tik işaretini kaldırım.
@lykiamami Özür dilerim yanlış cevap verdim yanlış anladım yani.
Her hangi bir sorun gözükmüyor. Kullanılabilir fiziksel bellek derken o anki kullanabileceğiniz bellek miktarıdır. Örneği 8 GB RAM var. 1.5 GB Windows'a gidiyor. Orada 6.5 yazar. Anlatabilmişimdir umarım.

Çözüm
@lykiamami anladım ama sadece şöyle bir sıkıntı var ben oyuna girneden önce bakıyorum kullanabilen fiziksel bellek miktarı 3 GB gözüküyor ama oynayacağım oyun minimum 8 GB RAM destekliyor test ettim 8 GB kullanıyor gözüküyor ama oyun dışında farklı bir uygulama kullandığımda örneğin tarayıcı 4 GB'yi geçmiyor bilerek Opera GX tercih ettim RAM ve CPU limitini ayarlayabiyorsun ama 4 GB'yi geçmedi
@laislabonita sakin reis

Geri
Yukarı