8 GB RAM vs. 4x2 RAM

Siesto

Femtopat
Daha fazla  
Anakart HD61M-D 2 slotum var. Dual Channel daha iyi olacağını biliyorum. APU sanırım 400 wt.
i5 ve dahilili bir kart için tek 8 almak mı 4x2 almak mı mantıklıdır. Oynayacağım oyun Valorant CS olacak, Valorant'ta 4 GB RAM darboğaz yapıyor ve dahili kart olduğu için RAM'ı arttırmak çok işime gelecek diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart HD61M-D 2 slotum var. Dual Channel daha iyi olacağını biliyorum. APU sanırım 400 wt.
i5 ve dahilili bir kart için tek 8 almak mı 4x2 almak mı mantıklıdır. Oynayacağım oyun Valorant CS olacak, Valorant'ta 4 GB RAM darboğaz yapıyor ve dahili kart olduğu için RAM'ı arttırmak çok işime gelecek diye düşünüyorum.
Hocam eğer bütçe varsa 2x8 yoksa 2x4. Dual channel daha iyi performans veriyor. Unutmayın ilerde 16 yapmak isterseniz elinizdeki bellekleri satmanız gerekiyor.

İleride 16 yapmanız gerekecek o yüzden idareten 8 alıp sonra en kısa zamanda 16 yapmanızı şiddetle öneririm.
Bu sistemimi yükseltmeyi düşünmüyorum en fazla yükselteceğim ekran kartı olarak 750 ti almak, diğer türlü ileride sıfır sistem almam daha iyi olur bunu kardeşim kullanır. Valorant cs vb oyunlar için de 16 olması daha iyimidir. Yani sistem ucuz olduğundan gereksiz masraftan kaçınıyorum açıkcası

Bu sistemimi yükseltmeyi düşünmüyorum en fazla yükselteceğim ekran kartı olarak 750 Ti almak, diğer türlü ileride sıfır sistem almam daha iyi olur bunu kardeşim kullanır. Valorant CS vb oyunlar için de 16 olması daha iyi midir? Yani sistem ucuz olduğundan gereksiz masraftan kaçınıyorum açıkcası.

Hocam 16 olması çok iyi olacaktır. Kesinlikle çok faydasını görürsünüz. Günümüzde 8 GB artık yetersiz kalıyor. Tabi yine de karar sizin.

Bu sistemimi yükseltmeyi düşünmüyorum en fazla yükselteceğim ekran kartı olarak 750 Ti almak, diğer türlü ileride sıfır sistem almam daha iyi olur bunu kardeşim kullanır. Valorant CS vb oyunlar için de 16 olması daha iyi midir? Yani sistem ucuz olduğundan gereksiz masraftan kaçınıyorum açıkcası.

8 GB RAM var dandik bir ekran kartı yüksek ayarlar hepsi yüksek değil tabii ama Valorant Google Discord açıkken 4 GB civarı kullanıyordu en son baktığımda. 8 GB RAM uzun süredir kullanıyorum oyunlarda hiç sıkıntı yaşamadım. Valorant CS LoL tarzı oyunlar oynuyorum daha yüksek oyunlarda yeter mi emin değilim.

8 GB RAM var dandik bir ekran kartı yüksek ayarlar hepsi yüksek değil tabii ama Valorant Google Discord açıkken 4 GB civarı kullanıyordu en son baktığımda. 8 GB RAM uzun süredir kullanıyorum oyunlarda hiç sıkıntı yaşamadım. Valorant CS LoL tarzı oyunlar oynuyorum daha yüksek oyunlarda yeter mi emin değilim.
2 GB ram olsaydi 1 GB kullanirdi. Ne kadar varsa ona gore kullaniyor. Sizde 4 GB civari kullaniliyor ama ayni durumda bende 6 GB+

İmzamdaki sistemi 8 GB olarak aldım 7 ay sonra 16 yapmak zorunda kaldım yetmiyordu. CS Valorant Discord gibi uygulamalarda yetsede sonuçta insan oğluyuz yarın yüksek sistem gerektiren bir oyunu oynamak istemeyeceğimiz ne malum?

Hocam bildiğim kadarıyla APU sistemlerde Dual Channel olması çok fazla hissettiriyor.(normal sistemlerden de çok çok daha fazla hissettiriyor yani.)
Yanlış hatırlıyor olabilirim.

8+8 yapmaya çalış bence.

Geri
Yukarı