8 GB RAM yanına 4 GB eklenir mi?

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arladaşlar ASUS FX 506HEB laptopum FPS oyunlarında Single RAM'den dolayı düşük FPS veriyor. 8x8 yapacak bütçem yok, 8 yanına 4 eklersem yakın bir performans alır mıyım? YouTube'daki videolara göre 12 GB ile 16 kafa kafaya gidiyor. Pek güvenemedim, sizin düşünceniz nedir?

Arladaşlar ASUS FX 506heb laptopum FPS oyunlarında Single RAM'den dolayı düşük FPS veriyor. 8x8 yapacak bütçem yok, 8 yanına 4 eklersem yakın bir performans alır mıyım? YouTube'daki videolara göre 12 GB ile 16 kafa kafaya gidiyor. Pek güvenemedim, sizin düşünceniz nedir?

8+4 Dual channel çalışmaz o yüzden bütçeyi zorlayın 8+8 yapın.

Dual channel RAM olayı yaparsanız hem FPS değeriniz artar hem de sistem daha kullanışlı olur. İleride oynayacağınız ya da kullanacağınız programdan dolayı RAM yetersizliği olmaması adına 8 GB RAM alın.

8+4 Dual channel çalışmaz o yüzden bütçeyi zorlayın 8+8 yapın.
Bütçemi zorlayarak alacağım 4gb maalesef.
Dual channel RAM olayı yaparsanız hem FPS değeriniz artar hem de sistem daha kullanışlı olur. İleride oynayacağınız ya da kullanacağınız programdan dolayı RAM yetersizliği olmaması adına 8 GB RAM alın.
4GB nin hiç etkisi olmuyor galiba hocam doğrumudur.

8+4 şeklinde de dual çalışır yalnız sadece 4+4 kısmı dual çalışır. Yani 8 GB kısmı dual olarak çalışacaktır ama oyun amaçlıysa yeni nesil oyunlar daha fazla ram harcadığı için istenilen performansı vermeyecektir. Biraz daha bütçeyi zorlayıp 8 gb almak daha mantıklı olur.

Alabilirseniz 8 GB daha iyi olur ancak 2 sene önce kadar Monster laptopum vardı 8 GB RAM varken Warzone da aşırı takılma vs yaşıyordum 8+4 yaptım sorunum çözülmüştü performansını olumlu yönde etkiledi.

Amacım fps oyunlarında FPS yükseltmek nu ihtiyacımı karşılasa yeter aslında.

Hocam o 200 e gider test kitabımı alırım 🥺
Amaç FPS oyunlarıysa 4 GB yetecektir hocam çünkü bildiğim kadarıyla FPS oyunları 8 gb'tan daha fazla ram harcamıyorlar. Sizin de 8 gblık kısmınız dual çalışacağı için yetecektir.

Geri
Yukarı