8 GB RAM yanına 4 GB eklenir mi?

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arladaşlar ASUS FX 506HEB laptopum FPS oyunlarında Single RAM'den dolayı düşük FPS veriyor. 8x8 yapacak bütçem yok, 8 yanına 4 eklersem yakın bir performans alır mıyım? YouTube'daki videolara göre 12 GB ile 16 kafa kafaya gidiyor. Pek güvenemedim, sizin düşünceniz nedir?

8+4 Dual channel çalışmaz o yüzden bütçeyi zorlayın 8+8 yapın.

Dual channel RAM olayı yaparsanız hem FPS değeriniz artar hem de sistem daha kullanışlı olur. İleride oynayacağınız ya da kullanacağınız programdan dolayı RAM yetersizliği olmaması adına 8 GB RAM alın.

8+4 Dual channel çalışmaz o yüzden bütçeyi zorlayın 8+8 yapın.
Bütçemi zorlayarak alacağım 4gb maalesef.
4GB nin hiç etkisi olmuyor galiba hocam doğrumudur.

8+4 şeklinde de dual çalışır yalnız sadece 4+4 kısmı dual çalışır. Yani 8 GB kısmı dual olarak çalışacaktır ama oyun amaçlıysa yeni nesil oyunlar daha fazla ram harcadığı için istenilen performansı vermeyecektir. Biraz daha bütçeyi zorlayıp 8 gb almak daha mantıklı olur.

Alabilirseniz 8 GB daha iyi olur ancak 2 sene önce kadar Monster laptopum vardı 8 GB RAM varken Warzone da aşırı takılma vs yaşıyordum 8+4 yaptım sorunum çözülmüştü performansını olumlu yönde etkiledi.

8+8 almak daha iyidir ama 4 alırsan da olur. Toplamda 12 GB olur. 8 GB RAM yetmezliğinden oluşan FPS düşmelerini önlemiş olursun.

Amacım fps oyunlarında FPS yükseltmek nu ihtiyacımı karşılasa yeter aslında.

Hocam o 200 e gider test kitabımı alırım
Amaç FPS oyunlarıysa 4 GB yetecektir hocam çünkü bildiğim kadarıyla FPS oyunları 8 gb'tan daha fazla ram harcamıyorlar. Sizin de 8 gblık kısmınız dual çalışacağı için yetecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…