8 GB RAM Yeterli mi?

_emre226

Hectopat
Arkadaşlar, RYZEN 5 1600 ve GTX 1060'lı sistem toplamak istiyorum. Ilk başta 8GB RAM kullanmak istiyorum. Daha sonra 16 yapacağım. 8GB RAM şu anki PUBG gibi agir oyunlara yeterli mi? Bir sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin değilim. Ama yetmeyecektir gibi. 1 yıl öncesine kadar yeterliydi ama ihtiyaçlar yıldan yıla değişiyor. PUBG de sıkıntı oluşturur mu bilmiyorum. Ama diğer oyunlarda sıkıntı yapmaz bence.

Ryzen 1500X ve GTX 1060 6GB sistemim var. Aynı dediğin gibi sistemi 8 GB olarak topladım ve RAM'i daha geçenlerde 16 ya çıkardım. 8 GB kesinlikle oynanamaz veya rahatsız edici bir sıkıntı yaratmıyor. Fakat bazı oyunlarda çok anlık gecikmeler falan hissedebiliyorsun ben bunu en çok PUBG'de yaşadım. 16 GB ve 2 kanalın verdiği hız etkisi fark ettiriyor fakat 8 GB olarak şimdilik kullanıp ileride yükseltmende bir sıkıntı yok ama elinden geldiğince çabuk yükseltmeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı