8 GB RAM'den 16 GB'a geçmek ciddi bir FPS artışı yapar mı?

asfaloth5

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda 8 GB RAM var. Battlefield 1 oynuyorum ve 40-50 arası FPS alıyorum. Steam'de oyun için 16 GB RAM öneriyor. 8'
İn yanına bir 8 daha eklersem FPS'im 70'in üstüne çıkabilir mi? Ekran kartı GTX 1650, işlemci i5 10300. Steam'de oyun için GTX 1060 ekran kartı ve i7 öneriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda 8 GB RAM var. Battlefield 1 oynuyorum ve 40-50 arası FPS alıyorum. Steam'de oyun için 16 GB RAM öneriyor. 8'
İn yanına bir 8 daha eklersem FPS'im 70'in üstüne çıkabilir mi? Ekran kartı GTX 1650, işlemci i5 10300. Steam'de oyun için GTX 1060 ekran kartı ve i7 öneriyor.
70 Üstüne çıkmayabilir. Ancak FPS artışı ve rahatlama olur.

İşlemciyi veya ekran kartını yükseltmek kadar büyük bir etki göstermeyecek olsa da daha hızlı RAM'ler oyun performansını ve kare hızlarını iyileştirebilir.

RAM bilgisayardaki işlem yapma hızını arttırmaya yarayan bir bileşendir. Oyun açıkken hem oyundan gelen veriler ve Windows'un verileri RAM'den geçer. RAM kullanımı oyun açıkken %90'lara çıkması normal.

Yanına eklediğiniz RAM diğeriyle aynı olmak zorunda .

Veyahut CASCADE değeri , voltaj değeri her şeyi aynı olmak zorunda frekans değeri düşük olabilir 2133 / 1600 MHZ olabilir ama geriye kalan şeyler aynı olursa :

Ram'leriniz DUAL dediğimiz 128 bit şeklinde çalışır .

128 bit bir RAM kanalı ciddi bir performans artışı sağlar , özellikle AMD bir sistem veya ekran kartı varsa , çok ciddi bir performans artışı sağlar .

Tek ram ise Single kanal 64 bit çalışır .
NOT , ramleriniz Dual Channel denilen slotlara yerleştirilmek durumundadır .
işbu slotlar üzerinden 128 bit çalıştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı