8 GB RAM'den 24 GB RAM'e geçmek nasıl olur?

24 GB RAM'a geçerseniz RAM yetersizliği için kullanılan SSD üzerindeki sanal belleğe'de (RAM gibi kullanılan disk belleği dosyası) ihtiyacınız kalmaz. Sanal belleği kapatabilirsiniz, depolama birimizde size daha fazla alan açılır.
Ayrıca PC'nizde birden fazla işi seri halde yapmanıza yardımcı olur.
Chrome veya Edge üzerindeki sekmeleri uyut özelliğini kapatarak daha hızlı gezinti imkanı yaşarsınız.
fazla RAM göz çıkartmaz yani,
İlk etapta 16 GB'a çıkartmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
24 Gb Ram'a geçerseniz ram yetersizliği için kullanılan ssd üzerindeki sanal belleğe'de (ram gibi kullanılan disk belleği dosyası) ihtiyacınız kalmaz. Sanal belleği kapatabilirsiniz, depolama birimizde size daha fazla alan açılır.
Ayrıca pc'nizde birden fazla işi seri halde yapmanıza yardımcı olur.
Chrome veya Edge üzerindeki sekmeleri uyut özelliğini kapatarak daha hızlı gezinti imkanı yaşarsınız.
Fazla ram göz çıkartmaz yani,
İlk etapta 16 gb'a çıkartmanızı tavsiye ederim..
Hocam 24 GB RAM uyumsuzluk çıkarır mı peki? Stabil olmaz falan diyorlar.

Hocam 24 GB RAM uyumsuzluk çıkarır mı peki? Stabil olmaz falan diyorlar.

24 GB RAM uyumsuzluk çıkarır diye bir şey yok, 16 GB işinizi fazlasıyla görecektir, paranız cebinizde kalsın diye 16 GB tavsiye ettim.
Kullanmayacağınız RAM için para harcamanıza gerek yok.
Yetmezse aynı model RAM'dan bir 8 GB daha takıp 24'e tamamlarsınız ama (3D modelleme, render işlemleri falan yapmıyorsanız) böyle bir şeye ihtiyacınız olacağını sanmam.

24 GB RAM uyumsuzluk çıkarır diye bir şey yok, 16 GB işinizi fazlasıyla görecektir, paranız cebinizde kalsın diye 16 GB tavsiye ettim.
Kullanmayacağınız RAM için para harcamanıza gerek yok.
Yetmezse aynı model RAM'dan bir 8 GB daha takıp 24'e tamamlarsınız ama (3D modelleme, render işlemleri falan yapmıyorsanız) böyle bir şeye ihtiyacınız olacağını sanmam.
Hocam arkada genelde bir sürü program açık oluyor (Telegram, Slack, Kaspersky vs.). Bir de Edge kullanırken bazen 7-8 sekme falan açıyorum. Oyun oynamak istediğim zaman tarayıcıyı kapatmayı sevmiyorum. Mesela Tarayıcı açıkken GTA 5 Ultra ayarlarda falan oynarsam sıkıntı çıkar mı arkaplanda çalışan programlarla beraber? 16 GB yeterli olur mu yine de? Kasmaması lazım bu arada.

Hocam arkada genelde bir sürü program açık oluyor (Telegram, slack, Kaspersky vs.). Bir de Edge kullanırken bazen 7-8 sekme falan açıyorum. Oyun oynamak istediğim zaman tarayıcıyı kapatmayı sevmiyorum. Mesela tarayıcı açıkken GTA 5 Ultra ayarlarda falan oynarsam sıkıntı çıkar mı arka planda çalışan programlarla beraber? 16 GB yeterli olur mu yine de? Kasmaması lazım bu arada.

GTA 5 için en fazla 6 GB kullanır, geri kalan RAM sizindir, ben Edge'de 10 sekme açıkken başka işlerle uğraşabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı