8 GB RAM'i 12 GB yapmaya gerek var mı?

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Şuan 4x2 Gskill Ripjaws 8 GB 1600 MHZ RAM kullanıyorum. Aynı marka ve frekansta bir 4 GB daha ilave etmek istiyorum. Bunu yapmayı düşünmemin sebebi de son zamanlarda bilgisayarımın rahat çalışmadığını hissetmem. Yani gerek programlarda, gerek Google Chrome'da, gerekse oyunlarda ani drop'lar yaşıyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi detaylı olarak belirtin. GPU ve CPU yeterli güçte değilse 12 GB RAM yükseltmesi gereksiz bir yükseltme olacaktır. Chrome'de bile drop yaşadığınızı söylemişsiniz. RAM'iniz arızalı değilse dropların sebebi RAM'inizle alakalı değildir. Yavaş ve ömrünü doldurmakta olan bir sabit disk kullanıyorsanız sorun yüksek ihtimalle sabit diskinizden kaynaklıdır. SSD'ye terfi edin.

Sistem özelliklerinizi detaylı olarak belirtin. GPU ve CPU yeterli güçte değilse 12 GB RAM yükseltmesi gereksiz bir yükseltme olacaktır. Chrome'de bile drop yaşadığınızı söylemişsiniz. RAM'iniz arızalı değilse dropların sebebi RAM'inizle alakalı değildir. Yavaş ve ömrünü doldurmakta olan bir sabit disk kullanıyorsanız sorun yüksek ihtimalle sabit diskinizden kaynaklıdır. SSD'ye terfi edin.

Asrock z77 Extreme4 anakart üzerinde i3 3220 ve MSI Gaming GTX 1050 kullanıyorum. Ekran kartını yeni aldım. Ama dediğiniz gibi Ram'den değilde, sabit disk'ten de kaynaklanıyor olabilir bilemiyorum, acaba Ram takviyesi iyi olabilir mi diye düşünmüştüm.

Öncelikle SSD yükseltmesi yapın. İşlemciniz ve grafik işlemciniz oyun için 8 GB'dan fazla fiziksel bellek kullandırmayacaktır. HD Tune PRO yazılımını yükleyip health kısmının ekran görüntüsünü alın. Sonra sistem boştayken benchmark testi yapıp sonuçları burada paylaşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı