8 GB RAM'i 12 GB yükseltme

Warfare000

Decapat
Sistemim: GTX 1650-i5-3340-8 GB RAM DDR3 (darboğaz olduğunu biliyorum) ben RAM'larim 4+4ken 4+4+4 yapamaya kara verdim ve aldım hem darboğazı bir nebze olsun önlemek için ve artık 8 GB'ın yetmemesinden dolayı çoğu izlediğim performans testinde 8+4 4+4 göre daha düşük FPS ve performans veriyor ancak benim yapacağım 4+4+4 nasıl bir performans alırım.

Sistemim: GTX 1650-i5-3340-8 GB RAM DDR3 (darboğaz olduğunu biliyorum) ben RAM'larim 4+4ken 4+4+4 yapamaya kara verdim ve aldım hem darboğazı bir nebze olsun önlemek için ve artık 8 GB'ın yetmemesinden dolayı çoğu izlediğim performans testinde 8+4 4+4 göre daha düşük FPS ve performans veriyor ancak benim yapacağım 4+4+4 nasıl bir performans alırım.
Performans biraz duser ama oyundaki droplar ortadan kalkar.

i5 3340'ta 3 kanal destegi yok.

Çift kanaldan ziyade üç kanal olacağı için daha iyi olmaz mı hem de rahat CPU kullanımını düşürür diye tahmin ediyordum.
Üç kanal diye bir şey yok. Elinizdeki RAM'leri satıp 8 + 8 alın derim.
12GB yaparsanız da RAM miktarından kazanırsınız ama dediğim gibi 16GB çift kanal kadar performans artışı olmaz.

Üç kanal diye bir şey yok. Elinizdeki RAM'leri satıp 8 + 8 alın derim.
12GB yaparsanız da RAM miktarından kazanırsınız ama dediğim gibi 16GB çift kanal kadar performans artışı olmaz.
LGA 1366 - Intel X58 platformunda vardi 3 kanal DDR3 RAM destegi. Bir ara Intel denemisti oyle bir seyi.

Geri
Yukarı