8 GB RAM'i 16 yapmak FPS artırır mı?

Sistem rahatlar mı, rahatlar. "Bazı oyunlarda" FPS artar mı, artar. Devasa bir fark görür müsünüz, size göre devasa ne ona göre değişir. Bahsettiğiniz oyunlarda daha stabil performans alırsınız. Bu kadarını diyebilirim.

Selamlar arkadaşlar, elimdeki sistemin özelliklerini aşağıda yazıyorum. Bazı oyunlarda düşük FPS sorunu ya da FPS düşmesi sorunları yaşıyorum. Aynı RAM'den bir tane daha buldum ve alsam mı almasam mı kararsızım. Az çok etki eder mi?

Özellikler;

İşlemci: Intel Core i5-6402p CPU @ 2.80GHz (4 cpus), ~2.8GHz

RAM: 8 GB RAM G.Skill 2133 MHz 15CL.

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 950 2 GB.

Anakart: MSI H110M GAMING Intel H110 soket 1151 DDR4 2133.

HDD: WD Blue 1TB hard disk.

SSD: 128 GB HP SSD.
intenette mhz videoları bile var fark ettiriyor 2 tan alısaan aynı zamanda ram e binen yoğunluğu yarı yarıya azaltırsın buda daha rahat çalışmasını sağlar aynı zamanda fps artar dediğim gibi 2600 mhz lik ram bulunan sistemden 76 fps alıyorsanız 3200 mhz den 82 fps alırsınız ama ramlerin aynı olmasında fayda var

Selamlar arkadaşlar, elimdeki sistemin özelliklerini aşağıda yazıyorum. Bazı oyunlarda düşük FPS sorunu ya da FPS düşmesi sorunları yaşıyorum. Aynı RAM'den bir tane daha buldum ve alsam mı almasam mı kararsızım. Az çok etki eder mi?

Özellikler;

2x8 olarak yapacaksanız FPS artışı olacaktır.

Performans artar fakat şöyle bir şey var eğer 1-2 sene içinde yeni sistem toplamak gibi bir amacınız var ise direk 2x8 daha yüksek frekansa sahip bir RAM tercih edebilirsiniz. Hem bu sayede yeni sistem topladığınız zaman tekrar RAM masrafı yapmazsınız.

Valla bu sistemi bozulana kadar kullanmayı düşünüyorum :)

Diğer arkadaşlara da yardımları için teşekkürler, şimdi gidip alıyorum ram'i geldiğinde deneyip buraya yazacağım sonuçlarını.

Sonuç:

Evet arkadaşlar ram geldi ve taktım. Sonuçlar gerçekten mükemmel ortalama olarak oyunlarda 5 ile 20 arası fps artışım oldu ama daha da önemlisi artık hiçbir oyunda fps drop yemiyorum. Almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle dual öneririm. Gözle görülür bir şekilde fps artışı veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 55

Özellikler;

Tabii ki de artar sisteminiz daha rahat çalışır RAM'lerin yükleri bölüşülceğinden dolayı sisteminiz rahatlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı