8 GB RAM'in 3.96'sı kullanılabilir gözükme sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bilgisayarı açtım ve ayarlarıma baktığımda yüklü bellek 8 kullanılabilir 3.96 yazıyordu.
Sabahtan beri her şeyi denedim. Msconfig'den tikleri kaldırdım, BIOS'u güncelledim. RAM'lerin yerini değiştirdim, her şeyi yaptım nafile. BIOS'da RAM slotlarının ikisi de algılanmış. Dolu bir şekilde gösteriyor, RAM'lerde sıkıntı yok. Slotlarda olsa neden algılasın ki. Sonuç olarak güç kaynağıyla bir ilgisi var mıdır onu merak ediyorum. 250W güç kaynağım. Bunu etkiler mi?
Sistem:
  • MSI A68HM-E33V2 ANAKART
  • AMD ATHLON X4 860K İŞLEMCİ
  • MSİ R7 240 EKRAN KARTI
  • 250W GÜÇ KAYNAĞI
  • 4*2 8 GB KİNGSTON RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramin tekini çıkar öyle aç sorunsuz açılırsa o rami çıkar diğer rami tek takıp açmayı dene en azından RAM'den emin olalım.
denedim ramden eminim iki remde gayet sağlıklı fakat 1. sokette.
2. sokete takıp sadece ikinci sokette takılıyken çalıştırınca ekran gelmedi ama birinci sokete takınca geliyor ikinci sokettemi problem var şimdi ama problem var ise nasıl algılıyor onu anlayamadım

Muhtemelen o yüzden böyle bir sorun yaşıyorsunuz. Sistem RAM'in birini kullanamıyor. RAM'lerin ikisini de tek tek 1.slotta denediyseniz sorun 2.slottan kaynaklı gibi. Durduğu yerde slot bozulabilirmi pek bilmiyorum ama anakart'ın garantisi var ise gönderin derim.

Muhtemelen o yüzden böyle bir sorun yaşıyorsunuz. Sistem RAM'in birini kullanamıyor. RAM'lerin ikisini de tek tek 1.slotta denediyseniz sorun 2.slottan kaynaklı gibi. Durduğu yerde slot bozulabilirmi pek bilmiyorum ama anakart'ın garantisi var ise gönderin derim.
toplu almıştım bilgisayarı garantisi bitti sanırım ne yapabilirim acaba o sokete ama enteresan yani hiç algılamasa eyvallah diyeceğim ama enteresan yani

Yeni konular

Geri
Yukarı