8 GB RAM'in 6.63 GB'ının Kullanılabilir Görünmesi

Ekran kartı olmadığı zaman RAM bellekten kullanır genelde sistem. Ama sistem bilgilerinizi detaylı olarak belirtirseniz daha net cevaplar verebiliriz.

CPU'ya dahili işlemci varsa öyle gözükür. Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız gözükmemesi gerekiyor. Çünkü direk ekran kartına bağlısınız. Ram'lerin yerlerini değiştirin. Slot sıralamasında bir sıkıntı olabilir. Daha önce benimde başıma gelmişti. İkisininde yerini değiştirip sorunumu çözmüştüm.

@FalconPolat Genelleme yapayım dedim. İllaki aynı olacak değil ya arkadaşın kullanılabilir RAM miktarı normal. Benimde 8 GB RAM im var kullanılabilir RAM miktarım 6.00 GB.

CPU'ya dahili işlemci varsa öyle gözükür. Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız gözükmemesi gerekiyor. Çünkü direk ekran kartına bağlısınız. Ram'lerin yerlerini değiştirin. Slot sıralamasında bir sıkıntı olabilir. Daha önce benimde başıma gelmişti. İkisininde yerini değiştirip sorunumu çözmüştüm.
CPU'ya Dahili işlemci varsa? İşlemciye dahili işlemci varsa kelimesi çok mantıklı.

@FalconPolat Genelleme yapayım dedim. İllaki aynı olacak değil ya arkadaşın kullanılabilir RAM miktarı normal. Benimde 8 GB RAM im var kullanılabilir RAM miktarım 6.00 GB.

Yazılımsal bütün çözümleri denedikten sonra hala çözülmüyorsa sorunun sebebi dandik anakart oluyor büyük ihtimalle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı