8 GB RAM'li laptopa 16 GB RAM eklemek verimli olur mu?

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar normalde 8 GB RAM'li MSI katana laptopuma bütçeyi arttırıp 16 GB RAM ekleyebilirim. Normalde 8 GB eklemeyi planlıyordum. Ama aklımda şöyle bir soru var birçok kişi çift kanalı aynı olursa daha fazla performans vereceğini söylüyor 8-16 yapıp 24 GB yapmam 8-8 yapmama göre daha az karlı mı olur? Yani 24 GB'den 8-8'deki gibi verim alamaz mıyım? İkisini de 16 yapamam çok maliyetli.

24 GB RAM'li PC hayatımda görmedim göreniniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde 8 GB RAM'li MSI katana laptopuma bütçeyi arttırıp 16 GB RAM ekleyebilirim. Normalde 8 GB eklemeyi planlıyordum. Ama aklımda şöyle bir soru var birçok kişi çift kanalı aynı olursa daha fazla performans vereceğini söylüyor 8-16 yapıp 24 GB yapmam 8-8 yapmama göre daha az karlı mı olur? Yani 24 GB'den 8-8'deki gibi verim alamaz mıyım? İkisini de 16 yapamam çok maliyetli.

24 GB RAM'li PC hayatımda görmedim göreniniz var mı?

Bu kadar yüksek RAM'e çoğu işlem için gerek yok. Önermemde zaten 8x2 kullanın bence daha stabil olur.

24 GB yaparsaniz oyun performansı Dual'e göre daha az olur sadece, karınız daha fazla RAM ki oyun odaklı düşünüyorsanız bence bütçeyi zorlamaya değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı