8 GB RAM'li sistem boştayken %50 RAM kullanıyor

gokdenizz

Hectopat
8 GB RAM'im var, arkada sadece internet tarayıcısı açıkken 4 GB kullanıyor, League of Legends oynarken ise 6-7 GB kullanıyor. Bu normal mi? 160-170 FPS alırken oyun takılıyor, sanki FPS 10-20'ye düşmüş gibi takılmalar oluyor, bununla alakalı mı? 16 GB RAM yükseltsem yine aynı sorunu yaşar mıyım, yine boş halde 8 GB kullanır mı? Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

PUBG oynarken 5800MB civarı kullanıyordum bende, RAM’ı 16G yapınca miktar 7 üstüne yükseldi. Demek ki yetmiyormuş..

GooGle Chorme ise normal. LOL’de fazla tüketiyor. Eğer yetmiyorsa RAM takviyesi yapmalısın.

RAM takviyesi isteyen bir durum göremedim ben. 8GB RAM ile 1000 saat PUBG oynadım FPS Drop yemediğim söylenemez ama nadiren yiyordum. LOL ve Chrome açıkken 6-7GB yemesi normal gibi durmuyor.

RAM takviyesi isteyen bir durum göremedim ben. 8GB RAM ile 1000 saat PUBG oynadım FPS Drop yemediğim söylenemez ama nadiren yiyordum. LOL ve Chrome açıkken 6-7GB yemesi normal gibi durmuyor.
Normal olmadığının farkındayım, en son Windows Update geldi onu yaptım, o zamandan beri böyle ne yapacağımı bilemedim, yükseltsem sorun çözülür mü yoksa bu sefer 10 GB falan mı kullanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükselten çözülür kanımca lakin boşa para vermeye lüzum yok mutlaka bir çözümü vardır, pek yardımcı olamadım kusura bakma😔

Anormal değerler değil, bellek takviyesi rahatlatacaktır ama bende 8 GB RAM kullanıyorum ve Windows 10 ile hiçbir zaman %31'in (dalga geçmek için söylemiyorum o sayının altını gerçekten görmedim, Windows 7 ile 20'lere kadar düşüyor) altına düşemedim kullanılan bellek miktarı olarak (2400MHZ, 4+4).

Benim bilgisayarda da aynısından var maalesef. Uğraştım düşsün diye falan ama pek değmiyor %48'de bekliyor. Canlı duvar kağıdı kullanıyorum bu arada. Sistem 16 RAM olsa boştayken daha çok yer.. Ben bilgisayarımda sorun yaşamıyorum. Ama RAM yükseltmek yavaştan gerekiyor gibi. Bu arada MHz niz kaç?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı