8 GB Sistem Windows 10 Boşta %70 RAM Kullanımı

Bordo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

Windows 10 Pro 64 Bit kullanıyorum. Boşta dahi sistem hep %70-75 arası geziyor. Görev Yöneticisi'nden baktım anormal bir durum da yok. Windows güncel, her şey güncel ama neden böyle anlamadım. En çok tüketen Google Chrome gözüküyor. %90-95 arası RAM kullanımı.
  • 8 GB GSkill RipjawsX 1600 MHz DDR3 RAM var.
sistem.png
ram.png
sdasdas.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome kapatın, Görev Yöneticisi sekmeleri altında Ayrıntılar sekmesine gelin. Orada Bellek başlığına tıklayıp yüzdelik kullanımı çoktan aza doğru sıralayın ve ekran görüntüsünü atın.

Kapatmamışsınız ama. Gördüğünüz üzere Chrome hala arka planda açık. Sağ altta başlat çubuğunda bildirim tepsisi mevcut. Uygulamaların mini simgelerinin toplandığı yer. Orada Chrome simgesini görmeniz lazım, sağ tuş tıklayıp "Arka planda çalışmaya devam et" seçeneğindeki işareti kaldırın. Aynı şekilde Chrome kapandığından emin olduktan sonra tekrar paylaşmanızı istiyorum. Ekran görüntüsü aldığınızdaki RAM kullanımını da belirtin.

Kapatmamışsınız ama. Gördüğünüz üzere Chrome hala arka planda açık. Sağ altta başlat çubuğunda bildirim tepsisi mevcut. Uygulamaların mini simgelerinin toplandığı yer. Orada Chrome simgesini görmeniz lazım, sağ tuş tıklayıp "Arka planda çalışmaya devam et" seçeneğindeki işareti kaldırın. Aynı şekilde Chrome kapandığından emin olduktan sonra tekrar paylaşmanızı istiyorum. Ekran görüntüsü aldığınızdaki RAM kullanımını da belirtin.
Mesajı editledim.

DLL files gibi saçma programlar kullanmışsın. ve ileride hatalar alacaksın.
Temiz önyükleme yap. CCleaner'dan zamanlanmış görevleri devre dışı bırak.
Dll files daha dün kurdum oda yine bu sorunla ilgili dediler dll eksik bunu indirin dll yükleyin düzeliyor diye o yüzden yükledim onunla bir alakası yani. Önyükleme derken o ne oluyor ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı