Windows 10 Boşta 6.8 GB RAM Kullanımı

watch dees

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır aynı sorun devam ediyor. Benzer bir konu daha açmıştım fakat sorunumu hala çözemedim yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

Sistemde MSI Gaming 3 anakart, 8 gb bellek, i5 4460 işlemci var. İşletim sistemi windows 10.

Sorunu biraz daha açacak olursak; bellek kullanımı 2 hafta da bir tavana vuruyor. Her oyun açtığımda biraz biraz bellek kullanımı artıyor ve en sonunda sistem boştayken bütün belleği harcamaya başlıyor.

İki haftada bir oluyor bu olay çünkü geçici bir çözüm buldum belki bu sorunun neden kaynaklı olduğunu gösterebilir. Arama çubuğuna sorun gider yazıp çıkan sonuca tıklayıp gelen ekranda 'donanım ve ses' sekmesinden aygıtları yapılandır diyorum. Bilgisayar sorunu algılayıp yeniden başlatılınca bellek kullanımı normale dönüyor.

Not olarak, format atmayı denedim ve windows 10 zaten temiz kurulumdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgilendirme
Valla kardeş, az önce Witcher 3 oynarken 4 GB'a yakın bellek boşta iken Bellek Yetersiz mesajı geldi, boşta 3,5 GB'a yaklaşıyor bazen kullanım. Windows 10 berbat bir işletim sistemidir buradan bangır bangır yeni işletim sistemi yeni işletim sistemi diye bir yerini yırtan arkadaşlara selamlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı