8 GB'den 16 GB'ye geçilirse oyunlarda çok fark olur mu?

Swien

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
ne
Benim sistem tek kanal 8 GB RAM fakat bunu 16 GB RAM yapmayı düşünüyorum. Ve genel olarak FPS oyuncusuyum, Valorant, CS:GO, vb. arkadaşlarım %70 artış olabileceklerini söylüyor doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazlasıyla olur, RAM seçimi yaparken MHz, CL gibi değerlere mutlaka dikkat edin, Dual Channel olması şart.

Benim bildiğim kadarıyla muhakkak faydası olur ama 100de 70 kadar fps artar yada performans öyle gözle hissedilir derecede olcağını sanmıyorum söyle belirtiyim her oyunun kendisine ayırdığı max ram miktarı var örneğin senin pcnde valorant 6 gb ramle yada 8 inide ful kullanarak kullandırıyor ise senin 16 takman o oyunun 16 veyahut 14 gb kullanması anlamına gelmiyor diye biliyorum önemli olan oyunun karşıladığı rami elde etmek onun fazlasının bir büyük katkı yaratcağını sanmıyorum

%70 artar demelerinin sebebi online fps oyunlar özellikle cpu performansına karşı çok hassaslar. Sen şu an darboğaz yiyorsun bundan eminim. Ram yetersizliğinden dolayı değil tekli kanalda çalıştırdığından. %50'ye yakın bir artışla karşılaşabilirsin ve fps değerlerin çok daha stabil olacak, eskisi gibi dalgalanmayacak.

Benim bildiğim kadarıyla muhakkak faydası olur ama 100'de 70 kadar FPS artar ya da performans öyle gözle hissedilir derecede olacağını sanmıyorum söyle belirtiyim her oyunun kendisine ayırdığı Max RAM miktarı var örneğin senin pcnde Valorant 6 GB RAM'le ya da 8'ini de ful kullanarak kullandırıyor ise senin 16 takman o oyunun 16 veyahut 14 GB kullanması anlamına gelmiyor diye biliyorum önemli olan oyunun karşıladığı RAM'i elde etmek onun fazlasının bir büyük katkı yaratcağını sanmıyorum.

Kullanıcı tek slot RAM kullandığını söylüyor, gözle görünür fark var illaki.

%70 artar demelerinin sebebi Online FPS oyunlar özellikle CPU performansına karşı çok hassaslar. Sen şu an darboğaz yiyorsun bundan eminim. RAM yetersizliğinden dolayı değil tekli kanalda çalıştırdığından. %50'ye yakın bir artışla karşılaşabilirsin ve FPS değerlerin çok daha stabil olacak, eskisi gibi dalgalanmayacak.

Evet hocam FPS Valorant'dan maç başlangıç 5-6 el 200 FPS stabil sonra 144 150 120 aralarına düşüyor hatta 100 leride görüyor

Fazlasıyla olur, RAM seçimi yaparken MHz, CL gibi değerlere mutlaka dikkat edin, Dual Channel olması şart.

Yok direkt zaten aynı RAM'i aldım baktım aldığım PC magazsından arşive oradan buldum aldım

Benim bildiğim kadarıyla muhakkak faydası olur ama 100de 70 kadar fps artar yada performans öyle gözle hissedilir derecede olcağını sanmıyorum söyle belirtiyim her oyunun kendisine ayırdığı max ram miktarı var örneğin senin pcnde valorant 6 gb ramle yada 8 inide ful kullanarak kullandırıyor ise senin 16 takman o oyunun 16 veyahut 14 gb kullanması anlamına gelmiyor diye biliyorum önemli olan oyunun karşıladığı rami elde etmek onun fazlasının bir büyük katkı yaratcağını sanmıyorum
hocam bi sorum varda size

Geri
Yukarı