8 GB'lik RAM 4 GB olarak görünüyor

Anlunal12

Decapat
Merhaba arkadaşlar, 8 GB'lık RAM aldım 2x4 diye geçiyor Gigabyte H55 M S2H (1.1) anakartım ve i3-540 işlemcim var. RAM'i taktım, çalıştırdı ama 4 GB olarak gözüküyor. Overclock işlerinden pek anlamam. 1860 MHz ile çalışıyor RAM. Bilgisayarda 1333 MHz olarak gözüküyor. Birkaç yol denedim, RAM voltajını yükselttim, 1.65V yaptım, 1860 MHz yaptım ama yine de bilgisayarda 4 GB olarak gözüküyor. CPU-Z programında da 4 GB olarak gözüküyor ama RAM'in üstünde 8 GB 2x4 yazıyor. Neden yapıyor olabilir bunu?

Bir de DDR3 modellere göre anakartım sizce nasıl?

İşletim sistemim 64 bit, ekran kartım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 8 GB'lık RAM aldım 2x4 diye geçiyor Gigabyte H55 M S2H (1.1) anakartım ve i3-540 işlemcim var. RAM'i taktım, çalıştırdı ama 4 GB olarak gözüküyor. Overclock işlerinden pek anlamam. 1860 MHz ile çalışıyor RAM. Bilgisayarda 1333 MHz olarak gözüküyor. Birkaç yol denedim, RAM voltajını yükselttim, 1.65v yaptım, 1860 MHz yaptım ama yine de bilgisayarda 4 GB olarak gözüküyor. CPU-Z programında da 4 GB olarak gözüküyor ama RAM'in üstünde 8 GB 2x4 yazıyor. Neden yapıyor olabilir bunu?

Bir de DDR3 modellere göre anakartım sizce nasıl?

İşletim sistemim 64 Bit, ekran kartım yok.

Hocam RAM'ın çalıştığına emin misiniz? Tek tek çalıştırarak bilgisayarı başlatmayı deneyin.

Tek kutuda mı aldınız yoksa ayrı ayrı mı?
  1. Soğutucuyu gevşetin.
  2. Belleklerin pinlerini silgiyle silin.
  3. BIOS güncelleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı