8 Mbit'e kadar TTNet ADSL ile 720p videoları artık izleyemiyorum

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Uzun bir süredir TTNet 8Mbit'e kadar olan paketi kullanıyorum. Yaklaşık 1-2 aydır internetten 720p dizi/film/video izleyemiyorum. Eskiden videoyu açar açmaz hızla önyüklemesini yapardı, ben izlediğim şeyin 1/4'ünü izlediğimde tamamını yüklemiş olurdu oynatıcı ancak dediğim gibi son 1-2 aydır bırakın 720p'yi, 360p'de bile izleyemiyorum. 3-5 saniyede bir takılıyor ve en az 10 saniye bekledikten sonra bir 3-5 saniye daha oynatıyor sonra tekrar takılıyor. Kafayı yemek üzereyim. TTNet ile görüştüm, internet hızımın sağlıklı göründüğünü söylediler. Hız testi yaptım, aşağıya ekliyorum, o da normal gibi görünüyor.
Çözüm için farklı DNS'ler denedim, hiçbir değişiklik olmadı, farklı tarayıcılar kullandım (chrome, firefox, yandex) yine bir değişiklik olmadı, kablo ile bağladım yine değişmedi.
Acaba bu dizi izleme sitelerinde mi bir problem vardır? Benzer sorun yaşayan var mı? Çözüm önerisi olan var mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Youtube veya izlesene gibi sitelerden izlemeyi denediniz mi ? Bazen dizi, film siteleri sıkıntı çıkartıyor.

Bu iki sitede 720p, oldukça hızlı bir şekilde izleyebiliyorum, sorun yok. Ama eğer sorun diğer sitelerde ise şöyle bir şey aklıma geliyor. İş yerinde diğer dizi/film sitelerini açmayı denediğimde, ki evde sıkıntı yaşıyorum, gayet hızlı bir şekilde 720p açabiliyorum, hiç takılma olmadan, hızlı bir şekilde videoları yüklüyor. Orada açılan şey niye evde açılmaz ki? Acaba ben akşam eve geldikten sonra bu sitelerde çok mu fazla yüklenme oluyor da ondan mı yavaşlıyor acaba? Şimdi aklıma geldi bak bu da. Olabilir herhalde.
Mesela rica etsem dizipub dan game of thrones u 720p de açabiliyor musunuz deneyebilir misiniz?

Bu sosyalde o ricayı son isteyeceğin kişi benim herhalde :) Ben daha sayfayı yenilerken 5 dakika bekliyorum :)

Sanırım sorun gerçekten de bu. Gece saat 1,5 gibi videoyu sorunsuz izleyebildim. Hiç bu kadar geç vakitte izlemeye çalışmamıştım. Sanırım herkes benim gibi iş çıkışı yükleniyor sitelere. Son olarak akşam saat 8-9 civarında yine deneyebilir misiniz, sizde de takılma olacak mı diye. Büyük olasılıkla sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü digiturkplay ile HD kanalları hiç takılma olmadan izleyebiliyorum.
Tekrar teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara.

Bizim ev 3 katlı 3 kardeş kullanıyoruz en yoğun saatler 8-9 o saatte bilemiycem. Ama dün baktığım saatte yağ gibi akıyordu. Benim tavsiyem benim gibi yap diziyi indir öyle izle. Ben mesela bütün bölümleri gece bırakırım sabaha kadar 20-25 bölüm inmiş oluyor zaten. Ne donma derdi var ne bir başka dert.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı