8. nesil Intel işlemciler 100/200 serisi anakart ile uyumlu mu?

tatminkar09

Hectopat
Yer
Söke/Aydın
Sistemim:
  • i3 6100
  • MSI B150M Bazooka
  • Kingston Hyperx Fury 8GB 2133MHz
  • Samsung 850 Evo 250GB
  • MSI GTX 960 Gaming 2G

İşlemciyi sattım, i7 7700/6700'a geçecektim ancak işlemciyi sattıktan sonra fikrim değişti ben istediğim üniversiteyi başaramadım hedeflerim net olduğu için de mezuna kaldım bu sürede de bilgisayar olmadan daha verimli vakit geçireceğimi düşünüyorum. Neyse i5 8400 alacağım ancak şuanda çok net bir bilgi olmasa da 100/200 chipset ile uyumsuz olacağı belirtiliyor sizce bu böylemi olur yoksa intel fikrini değiştirebilir mi? Eğer böyle olursa anakartı da satacağım da.
(Ryzen'a geçmeyeceğim sormanıza gereķ yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
  • i3 6100
  • MSI B150M Bazooka
  • Kingston Hyperx Fury 8GB 2133MHz
  • Samsung 850 Evo 250GB
  • MSI GTX 960 Gaming 2G

İşlemciyi sattım, i7 7700/6700'a geçecektim ancak işlemciyi sattıktan sonra fikrim değişti ben istediğim üniversiteyi başaramadım hedeflerim net olduğu için de mezuna kaldım bu sürede de bilgisayar olmadan daha verimli vakit geçireceğimi düşünüyorum. Neyse i5 8400 alacağım ancak şuanda çok net bir bilgi olmasa da 100/200 chipset ile uyumsuz olacağı belirtiliyor sizce bu böylemi olur yoksa intel fikrini değiştirebilir mi? Eğer böyle olursa anakartı da satacağım da.
(Ryzen'a geçmeyeceğim sormanıza gereķ yok.)
Intel uyumlu olmayacağını çoktan açıkladı.

Ben resmi olarak bir bilgi bulamadım sadece asrock'un resmi twitter hesabında desteklenmiyeceği söylenmiş ama bence resmi olarak sayılmamalıdır.

İntel tarafından verilen bir bilgi varsa paylaşırsan mutlu olurum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı