8. nesil Intel işlemciler beklenmeli mi?

Multi core olarak yetişemez. Single core da çok fark olmaz diye düşünüyorum. İntel X işlemcilerde olduğu gibi uçuk fiyatlarla gelirse. Ryzen piyasayı almaya devam eder.

Tekli çekirdek önemi bitiyor farkında mısınız?

8. Nesil Ryzen ile eşdeğer olacak bence.
Farklı bir durumu iddia etmiyorum, Intelinde çekirdek sayılarında değişikliğe gittiği için 8.neslin iyi olucağını düşünüyorum zaten. Burda bu bunu yener tarzı bir iddiam yok bana kalsa hepsi 6-8-12 çekirdekli işlemcileri çok uyguna satsınlar ama bana kalmıyor işte :D

Kesinlikle beklemelisin. Şu an bir devrim yaşanıyor. 2 3 sene sonra 2 3 sene önceki sistemler çöp olmaz ama yüzüne bakılmaz hale gelecekler.

Sonradan fikrim değişti 8.nesil başarısız olacak ve geçemeyecek diyorum. :D Bu benim görüşüm.
Intel 8700K'nın 7700K'ya göre tekli çekirdekte %11, çoklu çekirdekte %51'lik farkla daha önde olduğunu belirtti. Bu durum olmasa görüşünüzün doğru olma ihitmali vardı :D Bu arada F/P geçememe ihtimali yine var Intel bu fiyata gelince sapıtıyor :D

Intel 8700K'nın 7700K'ya göre tekli çekirdekte %11, çoklu çekirdekte %51'lik farkla daha önde olduğunu belirtti. Bu durum olmasa görüşünüzün doğru olma ihitmali vardı :D Bu arada F/P geçememe ihtimali yine var Intel bu fiyata gelince sapıtıyor :D
7700K zaten çoklu çekirdekte Ryzen karşısında şansı yoktu fark fazlaydı o farkı kapatamaz 8.nesil sadece yaklaşır. Tek çekirdek benim umrumda değil açıkçası uygulama ve oyun firmaları içinde aynı şekilde. AMD cevap verir sonuçta 3 yıl bu platformda devam edecek.

Son düzenleme:
7700K zaten çoklu çekirdekte Ryzen karşısında şansı yoktu fark fazlaydı o fark kapanmaz yaklaşır. Tek çekirdek benim umrumda değil açıkçası uygulama ve oyun firmaları içinde aynı şekilde. AMD cevap verir sonuçta 3 yıl bu platformda devam edecek.
Ryzen 2 muhakkak 8.nesilden iyi olucaktır, sonuçta Ryzen'ın ilk serisi ve geliştirecekleri birçok şey vardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı