8. Nesil Intel sisteme Windows 7 kurmak

gokaykrtls

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Freedos bilgisayara Windows 7 kurmak istiyorum. Fakat dil seçme ekranı gelince fare ve klavye çalışmıyor nedenini öğrendim. Windows 7 USB 3.0 desteklemiyormuş. Benim ISO dosyam da eski, içerisine entegre etmeyi denedim sürücülerini başaramadım. Acaba daha kolay bir yolu var mı? Hazır olarak USB 3.0 destekli Windows 7 ISO linki fena olmaz :D

Desteklemeyen tek şey USB değil. 8. nesil sisteme Windows 10 dışında bir işletim sistemi kurulmamalı.

USB 2.0 portlarına takmayı dene, illa ki olması lazım bir iki tane USB 2.0. USB 3.0'ın Fare ve Klavye kabul etmediğini biliyordum da bunun sadece Windows 7'ye özel olduğunu henüz yeni öğrendim.

Freedos bilgisayara Windows 7 kurmak istiyorum. Fakat dil seçme ekranı gelince fare ve klavye çalışmıyor nedenini öğrendim. Windows 7 USB 3.0 desteklemiyormuş. Benim ISO dosyam da eski, içerisine entegre etmeyi denedim sürücülerini başaramadım. Acaba daha kolay bir yolu var mı? Hazır olarak USB 3.0 destekli Windows 7 ISO linki fena olmaz :D
Bilgisayarın eski olsa neysede yeni sisteme Windows 7 kurmak gereksiz.

USB 2.0 portlarına takmayı dene, illa ki olması lazım bir iki tane USB 2.0.

USB 2.0 bulunması şart değil, mesela benim sistemimde yok.

Neden Windows 7 kurmaya çalışıyorsunuz? Anladığım kadarıyla sisteminiz de yeni. UEFI Windows 10 kurun.

Windows 10
Rufus

Windows 7, 2020'de tarih olacak zaten. Temel destek bitti kaç sene önce. Windows 10 sürekli güncel kalacak.

USB 3.0 portu hiç yok. Bana kalsa bende Windows 10 kurucam ama şefim Windows 7 istiyor. Temiz Windows 10 kursam kurduktan sonra denetim masasından Windows 7'ye dönülür mü acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı