8 Pin CPU bağlantısı 8 Pin PCI-e girişine takılırsa ne olur?

Onder90

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar. Sorunum ile ilgili ASUS Türkiye'yi de aradım ama tatmin edici bir cevap alamadım. Ben Bütün parçaları ASUS ROG serisi olan üst düzey bir sistem topladım. Ama CPU kablosu, kasanın kablolama kanalını kullandığım zaman anakarttaki girişe yetişmiyor. Bu arada PSU Girişlerin üzerinde CPU/VGA/PCİ-E yazısı ile beraber 8 adet 8 pin bağlantısı tek çerçeve içine alınmış. Bu 8 pin GPU ve CPU girişlerini o çerçeve içinde herhangi bir yere takabilceğimiz anlamına mı geliyor? Sormak istediğim şey ise PSU üzerindeki PCI-e yazısı altındaki(Çerçeve içerisinde en sağdaki) 8 pin girişine CPU kablosunu takarsam yetişiyor. Bunu yaparsam sisteme bir zararı olur mu?
Lütfen bir cevap verirseniz ona göre sistemi çalıştırcam. Parçalar çok pahalı bilinçsiz hareket edip zarar vermek istemiyorum.
PSU - ASUS ROG Thor 1200W 80+ Platinium
Anakart - ASUS ROG Corosshair VIII Formula
Kasa - ASUS ROG Helios

33658_2__NEAS_003_03.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi tekrar kontrol ettim arkadaşlar ve PSU daki 8 pin girişlerinin hepsi aynı(Erkek).CPU ve PCI-E kablolarının girişleri de aynı(Dişi).tek fark PCI-E kablosu 7 pin.iki kablo da bahsettiğim çerçeve içindeki 8 girişin hepsine takılabiliyor. Görsel ekledim.Kırmızı ok ile belirttiğim girişe CPU kablosunu takarsam yetişiyor anakart CPU girişine.Öğrenmeye çalıştığım şey zarar verir vermez mi?
unnamed (1).jpg

unnamed.jpg

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar. Sorunum ile ilgili ASUS Türkiye'yi de aradım ama tatmin edici bir cevap alamadım. Ben Bütün parçaları ASUS ROG serisi olan üst düzey bir sistem topladım. Ama CPU kablosu, kasanın kablolama kanalını kullandığım zaman anakarttaki girişe yetişmiyor. Bu arada PSU Girişlerin üzerinde CPU/VGA/PCİ-E yazısı ile beraber 8 adet 8 pin bağlantısı tek çerçeve içine alınmış. Bu 8 pin GPU ve CPU girişlerini o çerçeve içinde herhangi bir yere takabilceğimiz anlamına mı geliyor? Sormak istediğim şey ise PSU üzerindeki PCI-e yazısı altındaki(Çerçeve içerisinde en sağdaki) 8 pin girişine CPU kablosunu takarsam yetişiyor. Bunu yaparsam sisteme bir zararı olur mu?
Lütfen bir cevap verirseniz ona göre sistemi çalıştırcam. Parçalar çok pahalı bilinçsiz hareket edip zarar vermek istemiyorum.
PSU - ASUS ROG Thor 1200W 80+ Platinium
Anakart - ASUS ROG Corosshair VIII Formula
Kasa - ASUS ROG Helios

Eki Görüntüle 736328
Pin sıralamaları farklı. Cpu da tırnak olan yerde 4 sıra +12V varken pcie de tırnak olan yerde 4 sıra GND hattı var. Zaten pcie de 3 sıra +12V var.

Geri
Yukarı