8-pin CPU Soketine 4-pin Güç Kablosu Takma

Batuhan Abus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Sistemim;
  • 970A-G46
  • AMD FX6 6100 six core
  • R9 270X
  • High Power 600w
  • 120 GB SSD
  • 2TB 7200rpm HDD

Arkadaşlar sıkıntım, anakartımın üstünde CPU'nun güç bağlantısı (sol üst köşedeki güç bağlantısı) 8 pinli. Yani 8 tane yuva istiyor. Benim PSU'da ise 4 pin var. Bunu convorter le çevirsem 4 pini 8'e yararı olur mu? Bir de online oyunlarda frame düşüşleri oluyor, acaba bununla ilgisi var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende anakartta 8+4 pinlik girişler var ben bunların 2'sini de doldurmak zorunda mıyım? OC yapmayacağım sadece 8I doldursam 4 boşta olsa bir sıkıntı olur mu ya da 8 pinlik güç girişine 4+4 taksam bir sorun yasar miyim.

@jwlly evet 8 pin yeterli olacaktır. Ki muhtemelen kartın kitapçığında da yazıyordur. Benim X570-P kartımın kitapçığında zorunlu olmadığı yazıyor 12 pin daha çok extreme oc icin normal kullanımda sıkıntı yapmayacaktır. Konu sahibine gelecek olursak ben denemedim ama yabancı forumlarda o işlemcinin 4 pin çalışsa bile stabil olmayacağını ve aşırı ısınma yapacağını yazmışlar. Bence en kötü dönüştürücü ile 8 pin takarak kullanın.

@olvidobc sadece 8 doldurcam ama 4+4 yapacağım bir sıkıntı olmaz değil mi? Ekran kartım da ASUS ROG STRIX RX 5700 XT 8 GB onun iste 8+8 pinlik güç girişleri var onları 6+2 ile doldursam bir sıkıntı yaşar mıyım? 6+2 yapacağım 8 olacaklar ama bir performans kaybı olur diye korkuyorum aynı şey anakart için de geçerli 4+4 yapacağım için piyasada 8 pin CPU PSU yok ve 8+8 pcle yani GPU kablosu yok PSU'larda bulursanız link atın bakayım bir 8 CPU 8+8 GPU.

Geri
Yukarı