8 pin GPU'ya 6 pin PSU takılır mı?

Hocam gerekli kabloları vs alıp montajlatırım ben sorun yok ama psu yetersizse 1500 tlye önerin var mıdır ? @Bay Hiçkimse
Pcıe kablosu 6 pinli bu arada
Güç kaynağında 2 adet 6+2 pin PCİ-E kablo bulunuyor yani 2 adet 8 pin kablo olması gerekli. PSU üzerindeki 3 portta data girişi diyor gözükmeyen kısımda sata girişi mi? Attığım video ile güç kaynağı bağlantılarını düzenleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 sata 1 de pcıe girişi var psuda ama benim kablolar videodaki gibi değil molexli hepsi ama technopattaki videoda iki uçda da pcıe kablosu var
Eğer dediğiniz 2+6 pcıe kablo psunun yanında çıkmalıydı ise kasanın montajını ben yapmamıştım 2017 de

Son düzenleme:
Güç kaynağın modüler olduğu için ilk sistem topladığında içindeki kabloları toplayan kişi kendine saklamış olabilir. Bu yüzden güç kaynağında takılı olan portların fotoğrafını atmanı istedim çünkü güç kaynağının resmi sitesinde 2x 6+2 pin olduğu gözüküyor. Gidip PSU'nun kutu açılış videosunu izledim 3 sata, 4 molex, 2x 6+2 pin bağlantı mevcuttu eğer kablo toplayan kişi tarafından değiştirilmediyse hala kasada olmalı.

Hayır kasada 2+6 PCI-e kablosu göremiyorum zaten o başka bir yere takılabilir mi kasada? PCI-e kablosunu alırsam sorun hallolur mu?

Hayır kasada 2+6 PCI-e kablosu göremiyorum zaten o başka bir yere takılabilir mi kasada? PCI-e kablosunu alırsam sorun hallolur mu?
Takılamaz boşta duruyor olması gerek. Kablo orada olsa dönüştürücü ile kullanacağınızı düşünmüyorum. Attığınız fotoğrafta 1 soketin yazısı gözükmüyor ve 6 pin girişi var orada PCI-E mi yazıyor.
46b44661-7b8c-47ad-b1c6-94559ecf5fcb-jpeg.1625562

Takılamaz boşta duruyor olması gerek. Kablo orada olsa dönüştürücü ile kullanacağınızı düşünmüyorum. Attığınız fotoğrafta 1 soketin yazısı gözükmüyor ve 6 pin girişi var orada PCI-E mi yazıyor.
46b44661-7b8c-47ad-b1c6-94559ecf5fcb-jpeg.1625562
Aynen pcıe

Dosya Ekleri

• F5E9902B-161D-4B90-A014-BECCD3FDF16E.jpeg
    F5E9902B-161D-4B90-A014-BECCD3FDF16E.jpeg
    161 KB · Görüntüleme: 35
Hayır ikisi de anakarta takılı.
O zaman yeni güç kaynağı alman gerek dönüştürücü kablolarla kullanmak sağlık değil.
Modüler istersen.

@Bay Hiçkimse tam da lafın üstüne geldi vatandan 650+ almaya gidiyorum yardımın için teşekkürler yapacak bişi yok en azından kafam rahat olur ekran kartına vs zarar gelirse sıkıntı büyük olurdu.Teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı